1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Thomas Edison Kişisel Özellikleri Nelerdir

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında dilek öğretmen tarafından paylaşıldı.

 1. d

  dilek öğretmen Yeni Üye

  Thomas Edison Kişisel Özellikleri Nelerdir
  Thomas Edison Kişisel Özellikleri Nedir
  Thomas Edison'un Özellikleri

  [​IMG]
  Thomas Edison İnsanlık tarihinin en büyük mucitlerinden biridir. Thomas Edison, 1847’de Amerika’nın Ohio eyaletinde dünyaya geldi.

  Thomas Edison Yedi yaşındayken ailesiyle birlikte Michigan’daki Port Huron’a yerleşti ve ilköğrenimine burada başladı. Fakat başladıktan yaklaşık üç ay sonra algılamasının yavaşlığı nedeniyle okuldan uzaklaştırıldı.

  Bundan sonraki üç yıl boyunca özel bir öğretmen tarafından eğitildi. Son derece meraklı ve yaratıcı kişiliğe sahip bir çocuk olan Edison, 10 yaşına geldiğinde kendisini fizik ve kimya kitaplarına verdi.

  Thomas Edison Oniki yaşına geldiğinde ailesine yardım etmek için Port Huron ile Detroit arasında çalışan trende gazete satmaya başlayan Edison, evlerindeki laboratuvarını trenin yük vagonuna taşıyarak, çalışmalarını burada sürdürdü. Bu dönemde Yhomas Edison Michael Faraday’ın “Experimental Research in Electricity” adlı yapıtını okudu ve derinden etkilendi. Bunun üzerine bir yandan Faraday’ın deneylerini tekrarladı bir yandan da kendi deneylerine ağırlık vererek daha düzenli çalışmaya ve notlar tutmaya başladı.
   
 2. p

  pepe Yeni Üye

  Thomas Edison çok zeki bir şahsiyetmiş
   
 3. t

  tuğçe Misafir

 4. g

  gıfıı Misafir

  oooo bilmiyodum okuldan atıldığını
   
 5. m

  murat54124 Misafir

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş