1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Ter Kokusundan Kurtulmanın Yolları

Konu, 'Genel Sağlık Bilgileri' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Yaz dönemlerinde yakamızı bırakmayan ter kokusundan nasıl kurtulacağınızı merak mı ediyorsunuz? O halde sizler için aşağıya eklediğim önerilere göz atabilirsiniz.

  Karbonat: Ter kokusundan kurtulmak istiyorsanız terleyen bölgelerinize karbonat sürebilirsiniz. Ayaklarınız, koltuk altlarınız karbonat süreceğiniz birinci yerler arasında yer almaktadır.Karbonat nemi emip kötü kokuları vücudunuzdan uzaklaştırır.

  Elma sirkesi: Koltuk altı gibi bölgelere sürmeniz durumunda cildin ph seviyesini düşürüp kokuları gidermede etkilidir. Sulandırılmış sirkeyi gün içerisinde dönüşümlü olarak koltuk altınıza kullanabilirsiniz. Ayak kokularınız içinde bir kaba su koyun 1/3 oranında elma sirkesi ilave edin. 15 dakika boyunca ayaklarınızı bekletebilirsiniz. Haftada 2- 3 defa uygulayabilirsiniz.

  Şalgam suyu: Rendelenmiş şalgam suyunu koltuk altına sürebilirsiniz. Önce koltuk altınızı temizleyin ardından bu rendelenmiş suyu koltuk altınıza sürün.

  Beyaz sirke: Pamuk yardımı ile terleyen bölgelerinizde son derece etkili sonuç alabilirsiniz.

  Banyo ardından durulama suyunuza bal ekleyip koltuk altınıza uygulayıp durulayın. Böylece koltuk altı kokularınızdan kısa zamanda kurtulabileceksiniz.
   
 2. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  Bence bunlar ter kokusundan doğal yollarla kurtulmanın yolları yani daha değerli..
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Doğal yollar her zaman tutulur. Bence de sirke kullanımı uygundur.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş