1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Televizyonun Çevreye Zararları Nelerdir?

Konu, 'Her Telden' kısmında abrek tarafından paylaşıldı.

 1. a

  abrek Yeni Üye

  Hayatımızın Vazgecilmezlerinden Olan Televizyonun Çevreye verdiği zararlar nelerdir

  Televizyonun Olumsuz etkileri

  Günümüzde doğal olarak ya da teknolojik gelişmeler sonucu üretilen bir çok cihaz radyasyon yaymaktadır. Bunlardan biri de televizyondur. Radyasyon yayan bu maddelere ise radyoaktif madde denir. Radyasyonun çevreye zararları sınır tanımaksızın yayılmakta ve kilometrelerce uzağa etki etmektedir. Radyasyonun etkileri cins, yaş ve organa göre değişmekle birlikte, çocuklar ve gelişme çağındaki gençlerde genellikle gözü etkileyerek görme bozukluğu, katarakt gibi rahatsızlıklara neden olmaktadır.

  Radyo ve TV vericileri de RF elektromanyetik dalgalar yoluyla yayın yaparlar. Yayın yapan antenlerden dolayı çevrede yaşayanları etkileyebilecek RF enerjisi miktarı, istasyon tipi, kullanılan antenin tasarım karakteristiği, antene iletilen güç antenin yüksekliği ve antenden uzaklığa göre değişir.

  2004’te Pediatrics dergisinde yayınlanan bir araştırma, günde 2-3 saat televizyon seyreden çocuklarda Dikkat Toplama Bozukluğu (ADD) görülme ihtimalinin diğer çocuklara göre yüzde 30 daha fazla olduğu sonucuna vardı.

  1981 ‘de Honolulu’da Dr. B. Anderson ve A. Henderson TV ve radyo antenlerinin kanser riskini %37.5 arttırdıgmı gösterdi.
   
 2. Şuşu

  Şuşu Yeni Üye

  Televizyon bağımlılığın yanı sıra radyasyon yayıyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş