1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Telefonum Kayboldu Nasıl Bulurum ?

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Cep telefonum Kayboldu Nasıl Bulururum ? , Ne Yapmam Gerek ? ,  Kayıp cep telefonunu öncelikle bilgi teknolojileri ve iletişim kurumuna bildirmelisiniz...


  Cep telefonunuzu kaybettiyseniz yapmanız gerekenler kısaca şöyle.Cep telefonunu kaybedenler yada telefonunu çaldıranlar, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun 444 9 777 numarasını arıyarak yada diğer numarası olan 0312 232 23 23 nolu numarayı Türkiye'den tüm gün 24 saat boyunca arayabilir ve ihbarda bulunabilirsiniz.

  Cep telefonunun çalınması ya da kaybedilmesi durumunda yapılması gerekenler şöyle.Telefonunuzu kaybettiniz yada çaldırdınız ne yapmanız gerekiyor.

  5809 sayılı Kanun'un 58'inci maddesinde Kurum sistemine kayıtlıolan elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yagmalanan, kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rizasi disinda elinden çikan kisiler cihazinin elektronik haberlesme baglantisinin kesilmesi için öncelikle bilgi ve ihbar merkezine basvururlar.Söz konusu mevzuat çerçevesinde Bilgi ve İhbar Merkezi'nin telefon ile aranması ve verilen bilgilerin dogrulanması halinde cihazın haberlesme sebekesinden hizmet alması engelleniyor.

  Bilgi ve İhbar Merkezi Çağrı Merkezi 31 Ocak 2006 tarihinde faaliyete geçmiştir.Türkiye'nin her yerinden 444 9 777 - 0312 232 23 23 numaralı telefonu aramak sureti ile 7 gün 24 saat ulaşılabilirsiniz
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Kaybetmeyeceksin telefonu kaybedince gider, bulmaya kalkışırsın telefon kadar masraf gider belli mi olur Kemal Sunal'ın Davacı filmi aklıma geldi birden.
   
 3. N

  Nursultan Yeni Üye

  imail numarasını biliyorsanız artık telefonları bulmak çok kolay
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi

Sayfayı Paylaş