1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tekirdağ'a En Yakın Tatil Yerleri

Konu, 'Turizm-Gezi-Doğa ve Şehir Rehberi' kısmında aysima tarafından paylaşıldı.

 1. a

  aysima Yeni Üye

  Tekirdağa Yakın Gidilecek Tatil Yerleri
  Tekirdağa Yakın Tatil Yerleri Hakkında Bilgi

  Tekirdağ çıkışı yazlıklar ve halk plajları ile kaplı Barbaros, Kumbağ gibi sahil kentlerini arkanızda bırakıp sık ve farklı yeşil tonlara sahip orman dokusu içindeki asfalt orman yolundan hep solu takip ederek ilerliyor ve ilk köy olan Yeniköy'e geliyorsunuz. Oldukça tenha köy çarçabuk bitiyor karşınıza Marmara adası ve komşu adaların silueti çıkıyor. Bulunduğunuz nokta adalara yüksekten bakma zevki verirken Ganos Dağlarının dikkat gerektiren geçişi başlıyor.

  Hoşköy: Çok uzaklardan göz kırpar, selamlar gibi, yanına gidince daha da çok seviyor insan, martı gibi beyaz narin gövdesi ile denizcilerin, dostu Hoşköy Hora Feneri karşılıyor sizi. 1876 Fransız yapımı fener 96 kristalden meydana geliyor. Kendi ekseni etrafında 360 derece dönerek görev yapıyor.

  Mürefte Kuruluşu M.Ö.2000 yıllarına dayanan Mürefte adını "Binbir çiçek" anlamına gelen Miryefton'dan almış. Toprağın bereketi beldeye bu ismi vermiş. Bölgede Doluca Tepesi denilen yerde bulunan volkanik dağdan çıkan lavlar toprak kalitesini artırmış tamamıyla humus olan toprak sayesinde üzüm bağlarını Dünya standartlarına çıkarmış.

  Şarköy 1354 yılında Gazi Süleyman Paşa tarafından fethedilen ve "Şehirköy" olarak adlandırılan Şarköy, yazlıkçıların, emeklilerin ve gençlerin sahil kafelerinde, çay bahçelerinde oturup dinlendikleri, bisiklet turlarına katılıp liman çevresinde koyu sohbetlere daldıkları birbirlerini tanıyan yerleşik nüfusuyla balığın, temiz havanın, denizin tadına doyasıya varılan bir başka tatil beldesi.

  Şarköy , mürefte'de konaklayabileceğiniz otel, motel, pansiyon ve apartlar;
  Uçmakdere yüksek ağaçlı alanda cadır kurmaya müsait duş+wc li kamp sahasına sahip pansiyon için yapım çalışmaları devam ediyor. Mürefte'de Belediyeye ait konaklama tesisleri hizmet verirken, Şarköy konaklama açısından daha fazla yatak kapasitesi ve konfor sunuyor.Sedef Motel plaj+restoran Tel no: 0(282) 518 10 94
  Elif Pansiyon Tel no: 0(282) 518 27 52
  Sohbet Motel Tel no: 0(282) 518 14 00
  Beyaz Balina Pansiyon Tel no: 0(282) 519 07 93
   
 2. B

  Birtek Yeni Üye

  Tekirdağ başlıbaşına tatil yapılabilecek bir yer zaten
   
 3. Şaban

  Şaban Yeni Üye

  Hoşköy: Çok uzaklardan göz kırpar, selamlar gibi, yanına gidince daha da çok seviyor insan, martı gibi beyaz narin gövdesi ile denizcilerin, dostu Hoşköy Hora Feneri karşılıyor sizi. 1876 Fransız yapımı fener 96 kristalden meydana geliyor.Kendi ekseni etrafında 360 derece dönerek görev yapıyor.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş