1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tbp.Kd.Albay Ali Galip KÖNEÇOĞLU

Konu, 'Bilim Adamları' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  Tbp.Kd.Albay Ali Galip KÖNEÇOĞLU

  1955 Giresun-Görele doğumlu olan Ali Galip Köneçoğlu Samsun-Ladik Akpınar Öğretmen Okulu'nu başarıyla bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazanmış[​IMG] burada öğrenciyken Fakülte Yüksek Okullar Komutanlığına geçerek üniversiteyi askeri öğrenci olarak bitirmiştir. İhtisasını Radyoloji Ana bilim dalında GATA-Haydarpaşa ihtisas hastanesinde yapmıştır. Türkiye'nin dört bir yanındaki asker hastanelerinde görev yapan Köneçoğlu başarılı teşhislere imza atmıştır. Hastalara gösterdiği sabır[​IMG] sevgi ve şefkat onu meslektaşları arasında farklı bir yere getirmiştir. Başarıları nedeniyle üniversiteye geçecek olsa da TSK'ya hizmetten vazgeçmemiş ve ordudaki görevine devam etmiştir. 2002 yılında Samsun Asker Hastanesi'ne Başhekim olarak tayin olmuştur. Evli ve üç çocuk babası olan Köneçoğlu halen Samsun Asker Hastanesi Baştabipliği görevine devam etmektedir.

  Hakkında

  "Kuruluşundan itibaren 4000'i aşkın öğretmen ile pek çok yazar [​IMG] ressam [​IMG] müzisyen politikacı[​IMG] bilim adamı ve ordu mensubunu yetiştirmiştir. Uzun yıllar Fransa'da yaşamış ressam Hamza İNANÇ[​IMG] geçmiş dönemde milletvekilliği yapmış olan Zeki ERTUGAY[​IMG] Ayhan GÜREL ve Kıdemli Albay Ali Galip KÖNEÇOĞLU bu değerli şahsiyetlerden sadece birkaçıdır."
   
 2. Yasenya

  Yasenya Yeni Üye

  Paylaşım için teşekkürler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş