1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tayvan Ülkesinin Bayrağı

Konu, 'Ülkeler' kısmında Seyyah tarafından paylaşıldı.

 1. S

  Seyyah Yeni Üye

  Tayvanın Bayrağının Resmi
  Tayvan Ülkesinin Bayrağı ve Özellikleri

  Tayvan Doğu Asya'da Çin'in ve Japonya'nın güneyinde, Filipinler'in kuzeyinde bir adadır. Günümüzde Tayvan adı, Tayvan (Formoza) adasıyla birlikte Büyük Okyanus'undaki Lanyu ve Lüdao adaları, Tayvan Boğazı'ndaki Penghu, Matzu ve Kinmen adaları gibi Çin Cumhuriyeti yönetimi altındaki topraklara işaret etmektedir.

  [​IMG]

  Tayvan Bayrağı Tayvan Cumhuriyeti'nin bayrağıdır. Bayrak 3 eşit oranda boylamasına bölünmüş solda yeşil, ortada beyaz ve sağda yeşil renklerden oluşur. Ortadaki beyaz rengin üzerinde de 8 yapraklı bir çiçeğin kırmızı renkleri bulunmaktadır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Tayvan'ın başkenti Taipei'dir. Tayvan adası Çin'in güneydoğu sahillerinden 200 km uzakta Tayvan boğazının karşısındadır. Yengeç dönencesi (23°5N) adanın ortasından Jiayi şehrinin yakınlarından geçer. Yüzölçümü 35.801 kilometrekare'dir. Doğu kıyıları oldukça dağlıktır. Kuzey-güney yönünde uzanan dağlar adanın 2/3'lik bölümünü oluşturur. Batı sahili ise düzdür; nüfusun büyük kesimi burada yerleşmiştir. Adanın uzunluğu yaklaşık 400 km; eni ise en geniş yerinde 144 km'yi bulur. Tayvan'ın en yüksek doruğu Yu Shan, 3.952 metredir. Adada Yu Shan'dan başka 3500 metreyi aşan beş doruk daha vardır.
  Tayvan'da sub-tropikal iklimi görülür. Kış ayları genelde yağışlıdır. Mayıs ayında ise "Erik Yağmurları" görülür. Haziran-Eylül arasında oldukça sıcak ve nemli bir hava hakimdir. Kimi zaman Ağustos - Eylül aylarında şiddetli tayfunlar meydana gelir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. S
  Yanıtlar:
  0
  Okunma:
  1.585
 2. S
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  2.202
 3. S
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  860
 4. M
  Yanıtlar:
  2
  Okunma:
  2.047
 5. S
  Yanıtlar:
  1
  Okunma:
  1.561

Sayfayı Paylaş