1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tatilde Çiçeklerin Sulanması İçin Birtakım Pratik Öneriler

Konu, 'Bağ Bahçe İşleri' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Tatile çıkacaksınız ve çiçeklerinizi nasıl sulayacağınız konusunda bir fikriniz yok. Aksi gibi emanet edebileceğiniz birileri de yakın çevrenizde değil. Ohalde önerilerimi dinlemeye ne dersiniz?

  Birkaç günlüğüne tatile ya da şehir dışına geziye gideceksiniz. Önce büyük bir leğene su koyun ve bu leğenin içine saksılarınızı yerleştirin. Saksılarınızı deliklerinden giren su çiçeklerinizi doyurmaya yetecektir. Bu durumda çiçeklerinizin su içinde kalmaması ve daha idareli su harcamanızı sağlayacak bir yöntemde şudur:

  Banyo küveti ya da leğen içindeki suyun içine tuğla koyup üzerine saksıları yerleştirin. Tuğlalar suyu emeceği için saksılarınızda gerekli suyu emeceklerdir.

  Su dolduracağınız kovayı bir tabure üzerine koyunuz. Çiçek saksılarını da tabure çevresine diziniz. Orta kalınlıkta sicimleri kesip bunların bir ucunu kova içine sallayın. Öbür ucunu da ayrı ayrı saksı içine batırın. Sicimler saksılara su taşıma görevi yapacaklardır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş