1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tasarruf Neden Yapılır?

Konu, 'Soralım Öğrenelim' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Tüketim toplumu oldu çıktı insanoğlu. Herşeyi tüketiyoruz yerine koymasınıda bilmiyoruz. Hava, su, toprak hepsi yavaş yavaş yok oluyor. Peki yarın ne yapacağız ?

  Global hale gelen dünyanın hızına ayak uydurmak için yapmadığımız şey kalmadı. Çin tüm Dünyaya mal yetiştirmeye çalışırken petrol ve doğalgaz stokları nasıl bitmesin. Temiz enerji kullanım alanları bir çok gelişmiş Ülkede devreye girmiş durumda ama yeterli değil. Kısacası durum pekte iyi görünmüyor gelecek adına.

  Bu durumu durdurmasakta yavaşlatabiliriz ve bu bir çok yöntem ile yapılabilir. Öncelik eğitimden geçiyor tabikide eğitimli insan sayısı arttıkça tasarrufta aynı ölçüde rayına oturacaktır. Su ve elektrik kullanımından tutunda giyicek ve yiyecek sektörüne kadar bir çok dalda tasarruf sağlayarak hem bütçemizi hemde gelecek günleri daha beyaza boyayabiliriz.

  tasarruf-neden-yapilir.jpg

  Peki tasarruf hangi konularda yapılabilir ?

  Aslında tasarruf hemen hemen her alanda yapılabilir. Ama ana dallara ayırmamız gerekirse ;

  1. Enerjiden Tasarruf

  2. Tüketimden Tasarruf

  3. Zamandan Tasarruf

  4. Üretim Alanında Tasarruf
   
 2. Ottoman

  Ottoman Bölüm Yöneticisi

  Tasarrufu iki ayrı kısımda ele almak gerekir, biri ortak kaynaklar diğeri kişinin kendi kaynakları. Ey insan kendi malına kıyıyorsun tamam , neden diğer insanların hakkına tecavüz ediyorsun.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş