1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tarkan Ermeni İddiası!..

Konu, 'Magazin Haberleri' kısmında ~Ecrin~ tarafından paylaşıldı.

 1. ~Ecrin~

  ~Ecrin~ Yeni Üye

  Tarkan Ermeni İddiası!..


  Rusya'da yaşayan Ermeni diasporasının haber sitesi Erkramas, Türk mega star Tarkan'ın etnik bir Hemşin Ermenisi olduğunu iddia etti. Haberde, Tarkan'ın Eurovision-2010 şarkı yarışmasında Türkiye'yi temsil edebileceği de belirtildi. Tarkan'ın Türkiye'de yaşayan etnik Hemşin Ermenisi olduğu iddia edilen yazıda, "Edindiğimiz bilgiye göre, Tarkan'ın kendisi Hemşin kökenli. Yani Türkiye'de zorla İslamlaştırılan Hemşin Ermeni etnosunun bir üyesi." iddiaları yer aldı.
  SANATÇININ MENAJERİ: TARKAN EUROVİSİON'A KATILMAYACAK
  Azeri APA ajansına konuşan Tarkan'ın menajeri Uygar Ataş ise, sanatçının Eurovision-2010 yarışmasına katılacağıyla ilgili haberlerin doğru olmadığını belirtti. Ataş, "Tarkan'a bu yıl TRT'den böyle bir teklif gelmedi. Gerçi daha önceler böyle öneriler gelmişti, fakat Tarkan yeşil ışık yakmamıştı. Eğer bu yıl böyle teklif gelse biz geri çeviririz. Tarkan ayrıca gelecek yıllarda da bu müzik yarışmasına katılmayı düşünmüyor." dedi.
  (CİHAN)
   
 2. I$ık

  I$ık Gümüş Ufağı

  Ermeni demişken bir hikaye anlatayım.


  Rahmetli Eşref Edip’in bununla alâkalı bir hatırasını, bir kere daha hatırlatıyoruz sizlere: Eşref Edip, her akşam evine dönüşte, Ermeni olan mahalle bakkalından alışverişini yapar. Ama, dikkatini çeken bir şey vardır; bakkalın rafında postayla gelmiş, ama hiç açılmamış Ermenice gazeteler vardır. Ve her gün de birikerek çoğalır, ama hiç okunmadan, açılmamış halde. Tabiî bir akşam dayanamayıp sorar “Bunlar ne?” diye. “Ermenice gazete“ der. “Peki, niye hiç açılmamış, okunmamış?” deyince, “Beyim, ben okuma-yazma bilmem!” deyince iyice şaşırır, “Peki, o zaman niye alıyorsun?“ der. Cevap enteresandır. “Okuyamasam da, dâvâma hizmet için alıyorum“ der. Eşref Edip, kendisini şaşırtan bu hadiseyi her yerde anlatır.  Peki, biz bir Ermeni’den geri mi kalmalıyız dâvâmızdan, bilmem?
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş