1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tarkan Biyografi-Tarkan Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]  Tarkan Türkiye'nin saygın bestekarları ile çalışma fırsatını buldu.

  Lise yılları bitip Türkiye'nin en önemli seslerinden Sezen Aksu ile tanıştı. Müzikal anlamda ilk kez buluşan iki sanatçının çalışmaları sonucunda "Şıkıdım" şarkısı ikinci albüme dahil oldu.

  1995 yılında çıkan ikinci albümü "Aacayipsin" ile Türkiye ve Avrupa'da tam 74 konser verdi. Bu konserlerin 25 tanesi Tarkan'ı Türkiye'nin farklı illerinde yaklaşık 750 bin seyirci ile buluşan stadyum konserleriydi. Bunlarla birlikte Tarkan çok önemli bir başarıya daha imzasını attı ve albüm 2.5 milyona yakın sattı.

  Bunun ardından dil eğitimi almak üzere New York'a gitti. Bu dönemde tanıştığı Ahmet Ertegün ve Atlantic Records'la yeni projeler üzerinde çalışmaya başladı.

  1994 - 1997 yılları arasında İsviçre Türkiye'de canlı yayınlandı.

  Tarkan Sezen Aksu’nun da katkılarıyla istenilen başarıya ulaştı ve ilk kez uluslararası müzik sektöründe kendini tanıttı. Üçüncü albümüyle tüm dünyaya sesini duyuran Tarkan’ın bu albümü 3.5 milyon sattı.

  Tarkan bu başarının ardından hiç ara vermeden konserlere başladı. İstanbul 10 ili daha kapsayan bir Türkiye turnesi izledi.

  Güney Amerika'da verdiği konserlerde seyirci Tarkan'a şarkılarında eşlik ederek büyük bir coşkuyla izledi.

  Tarkan yine 1997'nin Aralık ayında bu kez 17 ayrı şehirde 18 konserden oluşan yeni bir Avrupa turnesine çıktı.

  Bu sırada Hitt Müzik projesinin çıkış noktası oldu.

  1998'de ise İstanbul Plak'ın "Ölürüm Sana" albümünün Avrupa'daki lisans haklarını ünlü Fransız firması Polgram'a devretmesi ile Tarkan'ın Avrupa'daki tanınırlığı önemli ölçüde arttı.

  Böylece Tarkan İsveç ve Kolombiya'da da Altın Plak ödülleri kazandı  1999 yılının baharında başlayan ve Almanya aynı yılın yaz aylarında son buldu.

  2000 yılının Şubat ayında askerliğini yapmak üzere Türkiye'ye dönen Tarkan 17 Ağustos depreminde zarar görmüş depremzedeler yararına İstanbul Mydonose Showland'de Türkiye’de ilk kez özel bir ses ve ışık sisteminin kullanıldığı bir konser verdi.

  Dünya çapında bir sanatçı olmasıyla Fransa ve Mısır'daki stüdyolarda kaydedildi ve Mayıs 2001'de Kuzu Kuzu single'ı 5 değişik versiyonuyla tüm müzik marketlere sunuldu.

  "Kuzu Kuzu"nun hemen ardından Ağustos ayı başında çıkan Karma albümü 7 Ağustos'ta İstanbul'da başlayan bir konserler zinciri ile seyircisi ile buluştu. Son albümü "Dudu"yu 2003 yılında sevenlerine sundu.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  great migrations belgeselinden sonra ve öncesi olarak hayatını ikiye ayırmıştır.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  canli seyretmeli onu
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş