1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tankı İcat Eden Kişi Kimdir

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Muallim tarafından paylaşıldı.

 1. M

  Muallim Yeni Üye

  _

  Tankı Kim İcat Etti
  Tankı Kim Buldu

  Ordular mükemmel bir koruma ve olağanüstü bir ateş gücü sağlayan ve hızlı ulaşım sağlayan bir araca her zaman büyük ihtiyaç duymuşlardır. 1915 yılında İngiltere’de Swinton ’un savaş tankını icadıyla bu ihtiyaç karşılanmıştır. 1487 yılında İtalyan ressam Leonardo da Vinci tank taslakları çizmiş ve bu tankı insan gücüyle çalışacak şekilde düşünmüştür. Benzin motoruyla çalıştırılan savaş tankları ise, ordunun ihtiyaç duyduğunu karşılamayı amaçlamıştır. 1 Dünya Savaşı yıllarında İngiltere’nin bakanlarından biri olan Winston Churchill, paletli traktörlerin tanka dönüştürülmesi için yapılan çalışmalara destek olmuş ve ilk tanklar 1. Dünya Savaşı’na hazır hale gelmiştir.

  İlk kez Somme Savaşı’nda kullanılan tankların sayıca az olması sonucu istenilen etki gerçekleşememiştir. İngilizlerin 1917 yılındaki Cambrai Çarpışması sırasında 400 tank kullanması ile asıl büyük başarı elde edilmiştir.
   
 2. N

  Naciye Yeni Üye

  önce icad ardından gelsin paracıklar
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş