1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Tanışma Etkinliği Örneği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  ÖĞRETMEN SEVGİSİ – TANIŞMA

  Oyun: Öğretmen çocukların dolabına önceden şeker, çikolata vs. sürpriz hediyeler koyar sınıfa gelen çocuk ismini söyleyip dolabındaki hediyeyi alıp yerine oturur. Bütün çocuklar aynı şekilde devam eder.
  Örnek: sınıfa çocuk sayısı kadar balon asılır. İçerisine v.s. konulur. Her gelen çocuk adını söyleyip 1 balon patlatır. Şekerini alıp yerine oturur.
  Okulun ilk günü hediyeleşme: okulun ilk günü her çocuk bir hediye ile gelir. Öğretmenin belirlediği bir arkadaşına verir. Ve çocuklar arasında kaynaşma sağlanır. (çocuk ve veli okul açılmadan önceki hafta öğretmen ile tanışmak için toplantı yapılabilir.)

  * Veli ve çocuk öğretmen ile tanışmaya geldiğinde öğretmen veliye gizlice çocuk için küçük hediye verir. Veli eve gittiğinde çocuğun yastığının altına koyar. Veli bu hediyeyi öğretmenin gönderdi diyerek çocuğun öğretmene ısınması sağlanabilir.
  * Veli çocuğa sende öğretmenin için bir resim yapabilirsin diyebilir. Çocuk resmi okulun ilk günü getirip öğretmene hediye edebilir. Resimler panoda sergilenebilir.

  Öğretmenin Kendini Tanıtması ve Çocuğa sınıfının İsminin Öğretilmesi

  Şiir:

  Yüzün güzel kalbin sıcak
  Açtın bana hemen kucak
  Bir annemde sensin benim
  Benim canım öğretmenim


  Şiir:

  Benim adım Ayşe,
  Ayşe Çokbilmiş (Çocuk adını ve soyadını söyler)
  6 Yaşındayım
  Tomurcuklar sınıfındayım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş