1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Takdir Teşekkür Hesaplama 6. Sınıf 2014

Konu, 'Liseler ve İlköğretim' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  6. Sınıfta okuyan öğrencilerin başarı puanını hesaplayarak takdir, teşekkür alıp alamayacaklarını hesaplamak için yeni hesaplamalar şu şekilde;

  %100 E-okul uyumlu yapılan sistemde hata payı oldukça düşük

  Hesapla

  Yeni düzenlenen eğitim sisteminde 6. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılmakta. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünüyor. Çıkan sonuç bir 6. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.

  Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzerinde olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 ve 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.

  Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 6. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 ve 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş