1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Suya düşen telefon nasıl kurtarılır?

Konu, 'Cep Dünyası' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Binlerce lira değerindeki akıllı telefonlarınızın suya düşmesi ve çalışamaz hale gelme endişesini taşımayan yoktur sanırım. Telefonunuz tam anlamı ile su aldı ise bir daha eski stabil durumuna gelmeyecektir ancak telefonunuzu en az hasarla kurtarabilecek ip uçları sunacağız.

  Bu tür durumlarda ilk yapmanız gereken eylem telefonunuzu hemen kapatarak en az 48 saat süre ile açmayarak elektrik ortamından uzak tutmanız olacaktır.
  su almış telefon.jpg
  Telefonunuz suya düştü diye fön makine ile kurutmak gibi şeylerden uzak durmanız gerekir. Bu işlem telefonunuza zarar verebilir.
  suya düşen telefon.jpg
  Öncelikle suya düşen telefonu emici bir havlu ile sarmak sureti ile kurulama işlemine alınız ardından, akıllı telefonunuzu 48 saat sürecek olan pirinç banyosu dediğimiz işlem ile pirinç içerisinde bekletiniz. 2 gün sonra telefonunuzu açarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu durumda telefonunuz hala çalışmıyor ise 24 saat süre ile ek olarak pirinç içerisinde bekletiniz ve sonuca göre teknik servise gösteriniz.
   
 2. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bir kez dusurmustum telefonumu suya, birkac saniye icerisinde sudan cikardim ancak su biraz derin oldugu icin kurtaramamistim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş