1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sütyen Numaraları Yaşa Göre Belirlenir mi?

Konu, 'Yararlı Bilgiler' kısmında Gülveren tarafından paylaşıldı.

 1. G

  Gülveren Yeni Üye

  Yaşa Göre Sütyen Numaraları


  Yaşa Göre Sütyen Numarası Kaç Olmalı

  Sütyenlerdeki A, B, C gibi harfler göğüs büyüklüğünü, 32, 34, 36 gibi rakamlar da sırt genişliğini ifade ediyor.

  Sütyen ölçünüz iki değerden oluşur. Beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğüyle ilgilidir. Genelde meme büyüklüğü ile beden orantılı olduğundan, her model için ayrı cuplar üretilmez.

  Önce A mı B mi C mi yoksa bir D misiniz onu bulalım. Mezurayla önce göğüs bölgenizin tam altını ölçmelisiniz sonra da göğüs bölgenizin en geniş yerini. İkisi arasındaki fark 6.5 veya küçükse A, 6.5-13 arası ise B, 14-19.5 arası ise C, 19.5-26 arasında ise D’siniz demektir. Yaptığınız ilk ölçüme göre de aşağıdaki tablodan beden numaranızı bulabilirsiniz…

  Sırt Genişliği Sütyen Ölçüsü

  Sırt Genişliği:63-67 - Sütyen Ölçüsü:30 (65)
  Sırt Genişliği:68-72 -Sütyen Ölçüsü: 32 (70)
  Sırt Genişliği:73-77 - Sütyen Ölçüşü:34 (75)
  Sırt Genişliği:78-82 - Sütyen Ölçüsü:36 (80)
  Sırt Genişliği:83-87 - Sütyen Ölçüsü:38 (85)
  Sırt Genişliği:88-92 - Sütyen Ölçüsü: 40 (90)
  Sırt Genişliği:93-97 - Sütyen Ölçüsü:42 (95)
  Sırt Genişliği:98-102 - Sütyen Ölçüsü:44 (100)

  [​IMG]

  Kap ölçüsü için ise sutyeni giydikten ve askıları ayarladıktan sonra beş ana noktaya dikkat etmelisiniz.Göğüs altı çevresi ve askılar ne çok sıkı ne de gevşek olmalı, sutyenin orta noktası göğüs kafesine oturmalı. Eğer balenli sutyense balenler göğse baskı yapmamalı. Sutyenin kup kısmında büzülme veya boşluk yoksa, ya da göğüsler kuptan taşmıyorsa ürün bedeninize uygun demektir.
   
 2. h

  hasibe Misafir

  ölçünüz iki değerden oluşur. Beden ve cup (bone) ölçüsü. Beden ölçüsü vücut büyüklüğü ile ilgiliyken cup ölçüsü meme büyüklüğüyle ilgilidir. Genelde meme büyüklüğü ile beden orantılı olduğundan, her model için ayrı cuplar üretilmez. Sütyen modellerini http://www.icgiyimmoda.com/sutyen sitesinden inceleyebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş