1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Suriye'deki Çocuklara Neler Gönderilebilir?

Konu, 'Sosyal Konular' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Bildiğiniz gibi komşumuz Suriye'de bir iç savaş var, ve kışın ağır şartları ile birlikte bir çok çocuk aç, susuz ve hastalanmış durumda, Suriye'deki çocukları sadece kurşun öldürmüyor, bizim duyarsızlıklarımız ve empati yapmamız öldürüyor.

  Haydi çocuklarımızın ellerinden tutarak odalarına girelim ve onlarla birlikte kardeşlerine hediyeler hazırlayalım, en sevdiğiniz oyuncaklardan seçmesini tavsiye edelim, en sevdiği giysileri kardeşleri ile paylaşmalarını öğretelim, eskileri vermek değil, yeni ve değerli olan şeyleri paylaşmayı öğretelim çocuklara, yazlık, kışlık, baharlık demeden her türlü fazla ve gönülden paylaşacağınız eşyaları onlara göndermelerini sağlayalım.

  Büyükler sizlerde Suriye'deki çocukların sizin çocuklarınız olabileceğini düşünerek biraz cebinizden, zevkinizden kıssanız, bugün onlar için sigara içmeseniz? hafta sonu dışarıda onlar için yemek yemeseniz? hafta sonu gezmesine çıkmasanız? artıracağınız paralar ile onların yanında olduğunuzu gösterseniz. Haydi vakit kardeşlik ve dayanışma vakti.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş