1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Süreyya Davulcuoğlu Biyografi-Süreyya Davulcuoğlu Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  Süreyya Davulcuoğlu

  [​IMG]  Doğum Yeri: Akçaabat

  Doğum Yılı: 1948  1948 yılında Trabzon'un Akçaabat ilçesine bağlı Karaman köyünde doğdu. İlkokul mezunudur. 1971-72 yılları arasında Ankara�da amatör bir toplulukta müzik hayatına başladı. 9 Haziran 1973 yılında Dünya müzikologlarının ODTÜ�de yapılan çalışmasından sonra onlara verilen konserde Solist Sanatçı olarak Karadeniz yöresinin müziğinin tanıtımını yaptı. 1973 yılında Ankara Radyoevi'nde istisna sanatçı olarak göreve başladı. Coşkun Güla�dan müzik dersi alarak 1980 yılında televizyon konserlerine başladı. 1983 yılında kaset çalışmalarına başlayıp Arif Sağ ve Musa Eroğlu ile 5 kaset çalışması yaptı. Kaset çalışmaları devam etmektedir.  1991 yılından beri T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda solist sanatçı olarak görevini devam ettirmektedir. Bakanlığın onayı ile yurtiçi ve yurtdışı konser programlarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.  Kaynak: T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  karadeniz türkülerini doğal şivesiyle söyleyebilen efsane türkücü. yeni nesillerden zeynep başkan da var tabii ama bir süreyya davulcuoğlu değil.
   
 3. M

  Muhibbi Yeni Üye

  pembe patiklerde evdeki yardimci rolundedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş