1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sürekli Ağlayan Çocuğa Nasıl Yaklaşılmalıdır?

Konu, 'Anne ve Çocuk Sağlığı' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Sürekli ağlayan çocuğa karşı sabırlı davranılması gerekmektedir. Öncelikle çocuğunuzun neden ağladığı konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir; çünkü neden ağladığı konusunda bilgi sahibi olmadan tepki verilmemelidir.

  Kimi zaman şımarıklıktan ağlayan çocukta vardır; ama tüm ağlamalar bu gruba dahil edilmemelidir. Eğer böyle düşünürsek o çocuğa yardım etme ihtimalini otomatik olarak ortadan kaldırmış oluruz. Bu nedenle çocuğa iyilikle yaklaşıp ağlama nedeni öğrenilmelidir. Onun neden ağladığını öğrenmek çözüme ulaşmada bize yardımcı olur.

  Zaman zaman çocuk ağladığı zaman alışveriş yapılan marketlerde her istediği alınarak susturulmaya çalışılmaktadır. Bu davranışta son derece yanlış bir tavır olarak bilinmektedir.

  Bazı çocuklarda haksızlığa gelememe sonucunda ağlama davranışı görülebilir. Bu durumda da çocuğunuza ılımlı davranıp onu anlamaya çalışarak soruna çözüm bulmaya çalışabilirsiniz.

  Anne babanın çocuğun ağlamasına göstereceği tepki de çok önemlidir. Aynı dil ile çocuğa yaklaşılmalıdır.
   
 2. Netice

  Netice Yeni Üye

  Anne ve Babalık zor iş kim ne derse desin dünyanın en zor mesleğidir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş