1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Süngerden bebek yapıyoruz; Uyku Arkadaşım Draması;

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman- Sanat:


  Öğrenciler güler yüzle karşılanır.Etkinlik köşelerine yönlendirilir. Önceden hazırlanan yatak ve yorgan yastık düzeneğine çocukların dikkati çekilir.Çocuklarla beraber uyku uyuma, yatak düzeltme, uyanma dramaları yapılır.

  Çocuklarla süngerden (düğmeden gözler, çeşitli yerlerinden bağlama şeklinde) uyku arkadaşım adlı bir bebek yapılır.


  Türkçe:


  Faaliyet olarak yapılan sünger adam hikâye anlatımında kullanılır.

  Uyku arkadaşımın yatma saati gelmiş. Ama bir türlü uykusu gelmiyormuş. Uyku arkadaşımı annesi yatağa yatırmış, hikâyesini okumuş. “İyi geceler!” diyerek odasına gitmiş. Uyku arkadaşım yavaşça kalkmış anne ve babasının odasının kapısını çalmış. “Anneciğim anneciğim sizin yanınızda yatabilir miyim?” diye sormuş. Annesi ona kendi odasında uyuması gerektiğini söylemiş. Uyku arkadaşım “Ğııı ğııı ğııı!” diye ağlamış. O sırada babası da uyanmış. Onu kendi odasına geri götürmüşler. Uyku arkadaşım ısrarla anne ve babasıyla yatmak istiyormuş. Uyku arkadaşımın anne ve babası olsaydınız siz ona ne söylerdiniz?” yönergesini çocuklara sunarak tamamlamaları istenir.


  Drama:


  Çocuklar uyku saatine gitmeden önce pijama eğlencesi yapacakları söylenir. Ve müzik eşliğinde eğlence düzenlendikten sonra “Şimdi pijama eğlencesi bitti uyku saati geldi. Uyumak için yatalım. Hayaller kuralım. Şşşşt! Sakın konuşmayalım. Uykumuzu kaçırmayalım. Gelll gell, uykum eeee eeee şimdi güzel güzel uyuyalım.” cümleleri söylenir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş