1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Suda Kolay Zayıflama Hareketleri Nelerdir?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Suda Kolay Zayıflama Hareketleri Nelerdir?
  suda zayıflama hareketleri nasıl olur
  Suda Zayıflama Egzersizleri
  Suda Kolay Zayıflama Egzersizleri

  [​IMG]

  Yüzme; zihinsel ve fiziksel faydalarının yanında, bazı kara sporlarını yapmayı kısıtlayıcı fiziksel sınırlamaları olan kişiler için de uygundur. Uygun bir çalışma programı ve bazı temel teknikleri öğrenerek; vücut dayanıklılığınızı; kaslarınızın kuvvetini ve esnekliğini artırabilirsiniz.

  Yüzme vücudun tüm kaslarını çalıştıran bir spor, üstelik yüzerken karada yaptığımız egzersizlerden 1,5 kat daha fazla enerji yakıyoruz. Su jimnastiğine, ilk günler birkaç dakika, sonraları yarım ve 1 saat olmak üzere artırarak devam edebilirsiniz. Egzersizler sırasında hem ağzınızdan hem de burnunuzdan nefes alıp verin, yapabileceğiniz en basit su egzersizleri, havuzun içerisinde bisiklet çevirmek veya yan galoptur. Ayrıca havuzun kenarına tutunarak bacaklarınızı makas şeklinde açıp kapayabilirsiniz.

  Karın hareketleri
  Havuzun kenarına tutunarak sırt üstü suya yatın, her iki bacağınızı da karnınıza yaklaştırarak dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı havaya kaldırın, bacaklarınızı öne doğru uzatın. Hareketi 5 defa yavaş, 5 defa hızlı olmak üzere 10 kez tekrarlayın. Hareketi tamamladıktan sonra karnınızın üzerine yatın ve dizlerinizi önce duvara doğru çekerek, sonra geriye doğru iterek hareketi tekrarlayın.

  Kalça ve basen egzersizi
  Yüzünüz duvara dönük olacak şekilde havuzun kenarına tutunun ve kollarınızı uzatın, sol bacağınızın üzerinde durarak, sağ bacağınızı kaldırıp indirin. Bu hareketi yaparken vücudunuzun üst kısmını dik tutmaya özen gösterin. Hareketi her iki bacak için 5 er kez tekrarlayın. Bu hareketleri ilk günler birkaç dakika, her geçen gün süreyi artırarak devam edin.
   
 2. R

  Ruhsar Yeni Üye

  Suda yapılan hareketler daha cok kalori harcattırır ve vücut cok kolay şekil alır
   
 3. N

  Nida Yeni Üye

  Yüzerken yapılan her hareket vücudun kolayca şekil almasını sağlıyor
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş