1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Su Samuru Ve Özellikleri

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

  1. d

    denizfeneri Yeni Üye

    Sansangiller familyasına ait olan su samurunu hayvanlar gününde çocuklarla yaptığım etkinlik sonrasında onların soruları üzerine daha geniş çaplı araştırmaya karar verdim. Bakalım su samurunun özellikleri nelermiş hep beraber öğrenelim.
    Nehir ve göl kenarlarında yaşayan bu etçil memeli hayvan su kenarlarına çukur kazarak buralarda yaşar. Normalde görünüm olarak yuvaları karada imiş gibi görünür; fakat aslında yuvaya giriş su altından gerçekleşmektedir. Bu hayvanlar yassı kafalı, uzun bıyıklı, küçük kulaklı ve uzun silindirik gövdeli hayvanlar olarak bilinmektedirler. Ayakları kısa ve 5 parmaklıdır. Aynı zamanda ayaklarında perde bulunmaktadır. Bu hayvanlar suya dalarlarken burun ve kulak deliklerini kapatmaktadırlar. Yassı kuyruklarını yüzerlerken adeta bir dümen niyetine kullanan bu hayvanlar sık tüylü kürke sahiptirler. Kuyruklarıyla beraber ölçüldükleri zaman 1,5 metre boya ve 15 kilo ağırlığa sahip cinsleri bulunmaktadır. Bu hayvanlar kimi zaman balıkçılar tarafından balık avlarında yararlanılan hayvanlar olarak görev yapmaktadırlar. Derileri çok kıymetlidir; geceleri avlanmayı ve yalnız gezmeyi severler. Yavrularını emzirmek için sırt üstü yüzerler. Bu hayvanlar araç kullanabilen nadir hayvanlar arasında yer almaktadır.
     
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş