1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

“Su Damlası” adlı drama; El Baskılarımız

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Serbest Zaman:


  Öğrenciler güler yüzle karşılanır. Öğretmen çocukları etkinlik köşelerine yönlendirerek, gözlem yaparak çocukların zeka alanları konusunda fikir sahibi olmaya çalışır. Masalara buz, ılık su, pamuk, taş konulur. Her çocuk bu nesnelere dokunması ve ne hissettiğini söylemesi için yönlendirilir. Buzun soğuk olduğuna, pamuğun yumuşak olduğuna, taşın sert olduğuna çocukların dikkatleri çekilir. Çevremizde bu nesneler gibi başka hangi nesnelerin olduğu sorulur. Birlikte bu nesneler bulunarak söylenilenler somutlaştırılır.


  Drama:


  “Su Damlası” adlı drama çocuklarla gerçekleştirilir.


  Şimdi bizler yaprağın üzerinde bekleyen su damlasıyız (Yere yatılır.). Güneş bizi iyice ısıttı, buharlaşarak yükselmeye başladık. (Yavaş yavaş ayağa kalkılır.) Yükseldik yükseldik. “Vvvuuuuuu!” diyerek esen bir rüzgâr bizi sürüklüyor. (Sağa sola koşma hareketi yapılır.) Rüzgâr bizi çok soğuk bir yere götürdü. Çokkkk soğuk, üşüdük üşüdük donduk. (Hareketsiz durulur.) Şimdi yeryüzüne hoplaya hoplaya düşüyoruz. “Dink donk dink donk!” diye sesler çıkarıyoruz. (Zıplanır.) (N. Şirin)


  Sanat:


  Duvara tam tabaka kraft kâğıdı yapıştırılır. Sulu boya ya da parmak boya kullanarak çocuklarla beraber el baskısı yapılır.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş