1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Stresle Başa Çıkmak İçin Pozitif Düşünün

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Stresli zamanlarla yaşantınız boyunca mutlaka karşılaşırsınız. Bu durumların üstesinden gelebilmek için birtakım önlemler almanız gerekmektedir. Bunların en başında pozitif düşüncelere hakim olmanız gerekmektedir.

  Stresle başa çıkmak için neler yapabilirsiniz?

  *Stresle başa çıkabilmenizin birinci koşulu kendinize vakit ayırmaktan geçmektedir. Kendinize iş ya da hayat meşaketi arasında fiziksel, ruhsal ya da zihinsel açıdan dinlenebilmek amacı ile bir tatil fırsatı yaratmalısınız. Kendinize ayırdığınız tatil sonrası zihinsel olarak ne kadar rahatladığınızı hissedebileceksiniz.

  *Geçmiş geçmişte kalsın. Eski olumsuz yaşantınızı hatırlayarak kendinizi ümitsizliğe ve hayal kırıklığına mahkum etmeyin.

  *Sıhhatli olmak için sporu ihmal etmeyin. Spor hem sağlığınız açısından hem de stresle başa çıkabilmeniz açısından sizin için önem arz eden konular çerçevesinde yer almaktadır.

  *Hayattan zevk almayı bilin.Hayattan zevk almanıza yardımcı olacak arkadaşlar edinin. Zevk alabilmek için rahatlayabileceğiniz etkinliklerde bulunun.

  *Stresle başa çıkmak için ayrıca yüreğinizin ve beyninizin sesini dinlemelisiniz. Etrafımızdaki insanlara güvenimizi arttırmak ve çevremizdeki insanların üzerimizdeki baskısından kurtulmak amacı ile pozitif düşünmeliyiz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş