1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Stor Perde Nasıl Sökülür?

Konu, 'Dekorasyon' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Perdelerin saltanatını indiren ve modern görüntüleri sayesinde kullanımı artan stor perde mekanizmadan nasıl çıkarılır? Kendine has bir malzeme ile kornişe tutturulan stor perdelerim kasalarında bulunan çelik klemensler stor perdelerinizin kornişe bağlanmasını sağlamaktadır. Stop perdelerde diğer perdeler gibi kirlenir ve bu perdeleri temizlemek için perdelerinizi çıkartmanız gerekiyor.Bu işlem gayet kolaydır, klemensleri bulunduğu mekanizmadan ayırarak perdeyi indirebilirsiniz.

  Storların genişliğine göre değişen klemens sayısı genelde 2 ve ya 3 olur. Bu klemensleri çok abanmadan hafif bilek gücünüzle yuvalarından çıkartabilirsiniz.
  fotograf.JPG
  Yerinden çıkartmak istediğiniz stor perdelerinizi öncelikle makara yardımı ile toplayınız. Ardından kendinizi rahat ettirecek bir pozisyonu seçerek merdivene çıkınız. Yukarıdaki aparatların bir ucuna güç kullanarak bastırınız. İlk klemens çıktıktan sonra diğerlerinin daha kolay çıkaracaksınız.
   
 2. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Stor perdelerin kullanımı aslında sıkıntı veriyor bir süre sonra bir perde 10 yıl giderken stor 5 yıl dayanmıyor mekanizması filan.
   
 3. o

  oksijen Yeni Üye

  İyice güzel bir bilgi isteyenler stor perde hakkında bilmek istediklerinize ulaşabilirsiniz.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Haziran 2015
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş