1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Kısa Yazı Örneği

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında Doktor Civanım tarafından paylaşıldı.

 1. D

  Doktor Civanım Yeni Üye

  Yaşamın neşesi vücudun dengesi Spor Yapmanın Faydaları İle İlgili Yazılara örnekler.

  İnsanlarda spor yapmanın en belirgin faydası sağlıklı ve daha zinde bir vücuda sahip olmanız ayrıca kendinizi daha sağlıklı hissetmenizdir.Ayrıca Spor yapmak insanı hayatın tüm koşuşturmalarından kısa bir süreliğinede olsa alı koyar ve kendine azda olsa zaman ayırmasının keyfini yaşatır kişiye.

  [​IMG]

  Spoar yapmak Sağlığımızın değerini anlamamıza yardımcı olur. Ayrıca Yaşam kalitenizi arttırmamıza ve geliştirmemize yardımcı olur. Fiziksel performansımızı geliştirir. Kalp rahatsızlığı riskini azaltır. Maksimum oksijen kapasitenizi arttırır. Yüksek tansiyon riskini veya ilerlemesini azaltır. Yüksek tansiyonu olanların, tansiyonu kontrol altında tutmasına yardımcı olur. Kandaki Triglycerid seviyesinin azaltır. Kandaki iyi kolestrolu (HDL) artırır. Dinlenme kalp atımını düşürür.Anaerobik eşiği arttırır, bu da çabuk yorulmayı ve dolayısıyla kanda laktik asit birikiminin erken oluşmasını engeller.Kalp rezervini artırır. Kalbinizin bir atımda vücuda pompaladığı kan miktarını artırır. Vücut ısınızı soğutma için, deri yüzeyine gerekli kan akış kabiliyetini artırmaktadır.

  Spor kurallar çerçevesinde yapılan ve kimi zaman yarışma içeren aktiviteler bütünüdür. Kişisel veya toplu yarışlar biçiminde yapılan, bazı kurallara göre uygulanan beden hareketlerinin tümüdür. Genel anlamıyla fiziksel aktiviteyi içerse de zihinsel sporlar, kart oyunları, araç sporları da spor tanımı içine girer.Bilim olarak köklü bir tarihi olan sporun insanlar arasında birlik ve bütünlük sağlama, sosyalleşme, sağlığa olan katkıları nedeniyle insan hayatında önemli bir yeri vardır. Fiziksel faydalarının yanı sıra ruhsal duruma olumlu etkisi de göz ardı edilemez. Güç, düzen ve istikrar gerektirmesi ile kişiye düzgün bir hayat biçimi kazandırır.
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  moruklamışsanız siz siz olun halı saha maçında kendinizi parçalamayın : )))
   
 3. Murat

  Murat Yönetici

  Sorma çok kötü hamlamışız göbeklen mişiz spor yapmanın faydasına nail olmak adına feda ettik kendimizi. :)
   
 4. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  sana şimdi beşiktaştan falan transfer teklifi gelmesin sakın
   
 5. S

  Sadem Yeni Üye

  Spor sağlıktır spor yapan insan sağlıklı olur
   
 6. !pek

  !pek Admin

  Kendini seven her insan spor yapmalı, zaten hantal insan mutlu olamaz.
   
 7. saolun valla ödevime yardımcı oldunuz .)
   
 8. aynen inşallah başka arkadaş bunu yazmamıştır biterim :D
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş