1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Spor Yaparken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Konu, 'Güzellik ve Sağlıklı Bakım Önerileri' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Spor yaparken formumuzu korumaya çalışırken kimi zaman hatalar yaparız.

  Bu hatalardan bazıları şunlardır:

  *Özellikle spor yaparken nefes alış verişlerimizde meydana gelen düzensizlikten kaynaklanan yorgunluk sizi halsiz düşürebilmektedir. Çoğunlukla kısa kısa alınıp verilen kısa nefes alış verişler yerine uzun soluklu nefes alışverişinde bulunmanız önerilmektedir.

  *Spor yapmaya başlamadan önce mutlaka ısınma hareketlerini yapmanız gerekmektedir. Eğer ısınmadan spor yapmaya başlarsanız sakatlanma gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Öncelikle açma- germe hareketlerinden yararlanarak ısınmanız gerekmektedir.

  *Bir programa bağlı kalıp çalışmak yerine kimi zaman program değiştirme tercihinde bulunmaktasınız. Fakat program değiştirme sizin için en riskli durumlar arasında yer almaktadır. Bir uzman kontrolünde değişikliğe gitmeniz önerilmektedir.

  *Spor yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konular arasında beslenme düzeniniz yer almaktadır. Egzersizlerden sonra vücudunuzdaki eksiklikleri giderici bir beslenme programı uygulamasında bulunmanız gerekmektedir. Kafanıza göre bir diyet programı asla uygulamamalı ve bedeninizi yakıtsız yani aç bırakmamalısınız.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Doğru spor yapmak çok önemli, spor yaparken yaptığımız hatalar bize çok kötü sonuçlar doğurabilir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş