1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Spor Salonu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında elnur tarafından paylaşıldı.

 1. elnur

  elnur Yeni Üye

  29.jpg

  Spor yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır; ama ne yazık ki bazı kişiler spor yapmadan günlerini gün etme tercihinde bulunmaktadırlar. Ardından da şu aralar kilo mu aldım takıntıları süregelen söylemler haline gelmektedir. İş bu noktaya gelince bir spor salonuna gideyim de şu fazlalıklardan kurtulayım arzusuna engel olunmaz. İşte spor salonu seçiminizde dikkat etmeniz gereken en önemli püf noktaları şu şekildedir:

  *Öncelikle seçeceğiniz spor salonu evinize ya da işyerinize yakın olmalıdır; çünkü uzak bir spor salonu tercihinde bulunmanız durumunda bir süre spor salonuna gitmek işkence halini alabilir ve spordan soğumaya başlayabilirsiniz.

  *Spor salonundaki eğitmenler ve spor arkadaşlarınızla aranızdaki ilişki de son derece önemlidir. Çünkü sevmediğiniz bir eğitmenle ya da sevmediğiniz insanların bulunduğu bir ortamda zaman harcamak istemezsiniz.

  *Pilates, zumba ve çeşitli yoga türlerinden faydalanma düşüncesi içerisinde iseniz bu sosyalleşmenize yardımcı olacak spor türlerini veren eğitmenlerin uzmanlık alanlarını göz önünde bulundurmaya gayret etmelisiniz.

  *Spor salon ekipmanlarının, duş, dolap, tuvalet ve salon kafetaryasının hijyeni de seçimde en önemli etmenler arasında yer almaktadır.

  *Salonun müşteri profili sizin salondaki performansınızını etkileyecektir. Bu hususa da dikkat etmelisiniz.

  *Spor salonuna ödeyeceğiniz ücret konusunu konuşurken iptal ettirme ya da dondurma durumlarıyla ilgili ön bilgilendirme almayı ihmal etmemelisiniz.

  *Spor salonunun açık olduğu zaman dilimini iyi bir şekilde kontrol etmeli; iş çıkışı ya da hafta sonu ziyaret etmek istediğiniz salonun açık olduğu saatlere göre spor yapabileceğiniz bir salon seçmelisiniz.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Parasına dikkat ederim :) tabi sonrasında bu saydıklarınız kriterleri göz önüne alırım.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş