1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sözleşmeli Er Nasıl Olunur?

Konu, 'Eğitim Öğretim' kısmında hanımeli tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hanımeli Yeni Üye

  sözleşmeli er sınav tarihine bakarak er olmak isteyenlere
  sözleşmeli er sınavın tarihi nedir?  Sözleşmeli Er tasarısının 2 bakanlıktan düzeltme istemesinden dolayı bazı değişiklikler yapılacak ve tasarı 7 ile 10 gün arasında yürürlüğe girecek. Tasarının ayrıntıları açıklandıktan sonra başvuru tarihleri de duyurulcak.

  Başvuru Tarihleri Kara Kuvvetleri Komutanlığının Resmi Sitesinde Yaınlanıcakdır

  Kara Kuvvetleri Komutanlığı Ana Sayfa
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  [​IMG]
  Sözleşmeli er başvuru tarihleri, Sözleşmeli er başvuruları
  12 Temmuz 2011 tarihinde başlayan başvuruların 12 Ağustos 2011 tarihinde sona ereceği ifade edilerek başvuracak adayların en az ilköğretim okulu mezunu, 26 yaşından gün almamış, askerliğini yapmış olması gerektiği ve terhis tarihinden itibaren 3 yıl içinde müracaat etmesi şartının arandığı belirtildi.

  Sözleşmeli er uygulaması hakkında da bilgi veren Gönül, askerliğini yapanlardan arzu edenlerin en az 3 sene sözleşmeli olarak çalışabileceğini bildirdi. Askerliğin geçmişte olduğu kadar ''kolay öğrenilir'' olmadığına dikkati çeken Gönül, şöyle konuştu:''Silahlar çok teknik hale geldi. Diğer şeyler de öyle. Şimdi onun kanununu çıkardık. Bakanlıklardan görüşünü aldık, 'nasıl uygulayacağız' diye... Bugün ilgili yönetmeliği Sayıştay'a gönderdik. Sayıştay'dan da geldikten sonra ilana çıkıp sözleşmeli erleri almaya başlayacağız. Bu model muvaffak olursa o zaman belki düşünmek daha kolay olur, çünkü ihtiyaç belli olur.''

  Sözleşmeli Er Başvuru Klavuzu için TIKLAYIN
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş