1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sosyal Ağlar ve Zararları

Konu, 'Her şeyin Başı Sağlık' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Sosyal Ağlar Zararlımımıdır ? , Facebook Zararlımıdır ? , Twitter Zararlımıdır ?
  Sosyal Ağların Zararlıları Nelerdir ?

  Sosyal Ağ Zararları

  Sosyal ağlar için kullanıcıların daha dikkatli olması gerektiğini belirten Corrons, çocukların ve gençlerin sosyal ağlarda daha çok vakit geçirmesinin siber suçluların da dikkatlerini aynı yöne çevirmesine etken olduğunu ekledi. Bu yüzden de zararlı site linkleri ve zararlı uygulamalar günümüzde gittikçe yaygınlaşıyor. Buna çözüm olarak da bilinçli internet kullanımı ve sağlam bir Aile Koruması gereksinimi doğuyor.

  Sosyal ağlarda paylaştığınız bilgilere dikkat edin: Tatile çıkacağınız günleri internette paylaşmayın, özellikle de aynı sosyal ağda adres bilgileriniz de bulunuyorsa. Bu bir nevi hırsızlara evim boş buyurun içeriyi boşaltın demek gibi. Bunun yanında kızlık soyadı da dikkat edilmesi gereken bir husus. Aile üyelerinizin kim olduklarını sosyal ağlarda afişe etmeyin. Çünkü birçok insan gizli sorularında anne kızlık soyadını kullanıyor. Aile üyelerinin kim oldukları sosyal ağlarda belirtilirse, kızlık soyadı buradan kolaylıkla bulunabilir.

  Sosyal ağlarda bulunan güvenlik ve gizlilik ayarlarını mutlaka yapılandırın: Bu sayede sosyal ağlardan gelen zararlı linklerin, uygulamaların bir nebze de olsa önüne geçilebilir.

  Aile koruması programları kullanın: Şüphesiz ki yaz tatilinde çocuklar bilgisayarlarını daha fazla kullanacaklar. Bu yüzden onlara internetin nasıl güvenli kullanılacağını anlatmak oldukça önemli bir hal alıyor. İnterneti kullanabilecekleri belirli saat aralıkları vermek akıllıca olabilir. Bunun yanında internette gezinirlerken uygunsuz içerik ya da sayfalara erişmeleri durumuna karşı mutlaka bir gözünüz üzerlerinde olsun. Dolayısıyla ailelerin her an çocuklarının yanında olamayacağını belirten Avtürk Ürün Müdürü Okan Horasan, çocukların hangi sitelere erişip hangi sitelere erişemeyeceklerini belirleyebilecek gelişmiş bir Aile Koruması yazılımı kullanmanın iyi bir çözüm olabileceğini belirtti.

  E-postanıza dikkat edin: E-postalar tehditleri yaymak için oldukça fazla kullanılan bir kanaldır. Bunun yanında oltalama saldırıları ve akla gelebilecek diğer saldırılar da istenmeyen postalar yoluyla dağıtılmaktadır. Özellikle yılın bu zamanlarında istenmeyen postalar, gerçek olamayacak kadar indirimli tatil fırsatları kullanılarak yollanıyor. Bu postalarda ya kişisel bilgilerin girilmesi ya da gerçekten çok zararlı olan bir dosyanın indirilmesi isteniyor. Bu yüzden bu tür tüm postaları ulaşma anında silmek gerekiyor.

  alıntı
   
 2. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  evet e postalar gercekten sagligimizi tehtid ediyor : ) inbox ima gelen onlarca gereksiz maili gorunce tansiyonum yukseliyor
   
 3. p

  pepe Yeni Üye

  Evet ya bu gereksiz maillerden bende bıkmış durumdayım
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş