1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sonbahar Mevsimi Geliyor Etkinliği

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Hayal Gemisi tarafından paylaşıldı.

 1. Hayal Gemisi

  Hayal Gemisi Yeni Üye

  Mevsimlerle ilgili resimlerin olduğu merkeze geçilerek içinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi hakkında sonbahar edilir. Sonbahar mevsiminin özellikleri, neler olduğu, nelerin değiştiği gibi konular hakkında sorular sorularak sohbet sürdürülür.

  Öğrencilere “Sonbahar şarkısı uyduralım mı?” diye sorulur ve öğrencilerle birlikte içinde sonbahar mevsiminin özelliklerinin geçtiği bir şarkı uydurulur. Şarkı yeniden söylenmek için öğretmen tarafından not alınır ve ilerleyen günlerde sık sık tekrar edilir.

  Çalışmanın sonunda öğrencilere diledikleri sanat materyallerini kullanarak sonbahar hakkında çalışma yapabilecekleri söylenir ve öğrenciler özgün bir şekilde diledikleri merkezde çalışmalarını tamamlarlar. Sonbahar yaparak baskı çalışması yapılabilir; ya da sonbahar yaprakları ile ilgili kitap oluşturulabilir. Yaprak resimleri suluboya ile boyanıp şeker serpilebilir; yaparak resimleri el işi kağıtları ile yırtma yapıştırma tekniği ile tamamlanabilir.

  (Bahçeye çıkılarak çevre incelemesi yapılabilir.)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş