1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Soma'da Ikinci Facia Sinyali!!!

Konu, 'Haberler' kısmında Küçük Tırtıl tarafından paylaşıldı.

 1. Küçük Tırtıl

  Küçük Tırtıl Yeni Üye

  Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan faciadan sonda İmbat Madencilikte çalışan Arif KARABACAK ciddi uyarılarda bulunmuştur. Haberi okuduğum zaman gerçekten tüyler ürpertici bu olaya ilerleyen zamanlarda nasıl karşılık verileceği konusunu açıkçası merak ediyorum.

  KARABACAK maden faciasından bir gün önce yemek arasında arkadaşları ile sohbet ederken zehirli gaz sızıntısını olduğu konusunda konuşma geçtiğini açıkladı. Patlama yaşanan madene çok yakın bir madende çalıştığını söyleyen KARABACAK patlama meydana gelen madendeki gazların kendi madenlerine dolduğunu önlem alınmazsa kendilerinin çalıştığı 6 bin 500 kişilik madende de ikinci bir facianın meydana geleceğini belirtmiştir. Patlama ardından görevinden istifa ederek pastanede çalışmaya başlayan KARABACAK madende çalışanların hiçbir eğitim almadan madende çalıştığını, gaz maskelerinin normalde 2 saat dayanması gerekirken 6 dakika zor dayandığını, herhangi bir tehlike durumunda ne yapmaları gerektiği yönünde yetkililerin duyarsız davrandığını belirtmiştir.

  Denetimlerin göstermelik yapıldığını iddia eden KARABACAK devlet büyüklerinin bu duruma el koyması gerekliliğine vurguda bulundu.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş