1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Soğuk Suyun Sağlığa Faydaları

Konu, 'Pratik Bilgiler' kısmında Masal Perisi tarafından paylaşıldı.

 1. Masal Perisi

  Masal Perisi Yeni Üye

  Sıcak su vücudun enerjisini almakta ve yavaş yavaş öldürmektedir. Soğuk su ise kişide canlandırıcı etkide bulunmaktadır.

  Şiddetli baş ağrınız olduğu zaman ağrı kesici almak yerine soğuk bir duş almayı deneyin. Ağrınıza son vermek için güzel ve soğuk bir duş almayı ihmal etmeyin. Soğuk su başınızdaki gerginliği alma konusunda en önemli yardımcınız olacaktır. Özellikle kafanıza bol su gelmiyorsa hortumdan bol su gelmesine özen gösterin.

  Soğuk suyu alın bölgenizden sonra yüzünüzün sol kısmından akıtmalısınız. aşağı ve yukarı benzeri hareketlerle sağa ve sola doğru bu işlemi tekrar etmelisiniz. Elinize aldığınız zaman soğuk su ile yüzünüze dairesel hareketler yaparak migrene karşı da koruyucu rol üstlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Düşük tansiyonunuz varsa kan dolaşımını hızlandırmanız gerekmektedir. Önce iki kova alın. Bu kovalardan birine 36- 38 derce su doldurun, diğerine ise soğuk su doldurun. İki kovada mümkün olduğunca soğuk olmalıdır. 5 dakika boyunca sıcak suda duran kolunuz sonra 10- 20 saniye soğuk suya daldırın. Suyu kolunuzdan akıttıktan sonra asla kurulamayın. Hafif tempo koşu ile ısınmaya çalışın.

  Soğuk su damarlarınızın gerilmesine ve gücünüzün artmasını sağlar.

  Soğuk su ile banyo yaparken aynı zamanda bu sudan içmenizde size fayda sağlayacaktır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Yazın duş esnasında soğuk su tercih edilmeli, ilerleyen yaşlarda gerçi su soğuk gelebilir ancak vücudu alıştırmanızı tavsiye ederim.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş