1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Smear Testinin Önemi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Konu, 'Eğitim ve Kadın' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Smear testini nerelerde yaptıra bileceğinize dair bilgi verecek olursak, bu testleri doğumevleri ve hastanelerin kadın doğum kliniklerinde 2 yada 3 yılda bir yaptırabilirsiniz.
  [​IMG]
  Smear testi nedir? kadınlara özel yapılan, rahim ağzını durumunu değerlendirmek, olası enfeksiyon ve olası kanser veya kanser öncüsü durumları kontrol etmek amacıyla yapılan bir tür rahim ağzı tarama testidir.Kanser öncesi belirtiler her yaşta olabilir. Bu sebeple smear testinin her kadın için hayati bir önemi vardır. Cinsel yaşamı başlayan her kadının düzenli olarak 6 ayda bir veya 12 ayda bir olmak üzere smear testleri yaptırması gerekmektedir.

  Smear testi olacağınız vakitten önceki 24 saatte cinsel ilişkiye girmemeniz, tahlil sonuçlarınızın daha net çıkmasını sağlar. Smear testinden 72 saat önce vajinanıza herhangi bir krem, ilaç sürmemeniz gerekir. Adet döneminiz bittikten 10 gün sonra gideceğiniz smear testi daha net sonuçlar vermektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş