1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Birkaç Öneri

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Gün Işığı tarafından paylaşıldı.

 1. Gün Işığı

  Gün Işığı Moderatör

  Özellikle genç kızlar siyah noktalardan kurtulmanın yollarını aramaktadırlar. Sizlere önereceğim yöntemleri deneyerek siyah noktalarınızdan kurtulmak istiyorsanız aşağıdaki doğal yöntemlerden yararlanmaya ne dersiniz?


  Burun çevresindeki siyah noktalar üzerinde etkisi büyük olan bu yöntemler şu şekildedir:

  Elma sirkesi ve kil: Elma sirkesi ya da su ve kil karışımı ile bir maske hazırlayın. Ardından maskeyi yüzünüze sürüp kurutun. Kuruyan maskeyi temizleyebilirsiniz.

  Limon bal karışımı: Limonun yarısını kesin ve 3- 4 damla bal damlatın. Bu limonu özellikle yüz bölgenizde siyah noktaların bulunduğu bölgelere uygulamalısınız. Bu karışımı yaklaşık 5 dakika kadar yüzünüzde beklettikten sonra soğuk su ile durulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.


  Elma sirkesi ve karbonat: Elma sirkesi ve karbonat karışımını cildinize uygulayıp siyah noktaların nasıl yok olduğunu görebilirsiniz.


  Fırçalama: Kullanmadığınız bir diş fırçasına macun sürüp, cildinizdeki siyah noktaları ıslatın. Ardından fırçanız ile siyah noktalarınızı yok etmek amacı ile yüzünüzü fırçalayın.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş