1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şişman Çocuklar Nasıl Zayıflar

Konu, 'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' kısmında Murat tarafından paylaşıldı.

 1. Murat

  Murat Yönetici

  Küçük yaşta obez olma yolunda olan aşırı kilolu çocuklar nasıl zayıflar uzmanların değerlendirmeleri nelerdir?

  Tüm Anne ve babalar çocuklarının sağlıkları ile oldukça yakından ilgilenirler. Zayıf ve çelimsiz çocuk aileleri nasıl çocuğum kilo alır sorunu sorarken şişman çocuklar için ise bu sorunun tam tersi sorulur aşırı şişman çocuk nasıl zayıflatılır ne yapılmalı bu konuda ailelere özellikle annelere ne gibi görevler düşüyor merak ederler.
  [​IMG]
  Çocukları dengeli bir şekilde yaşlarına uygun olarak almaları gereken kalori miktarına dikkat ederek şişmanlık riskini azaltıyor kalorisi az diyetlerle alınan kalori azalıyor ve çocukların zayıflamasında büyük bir etkisi vardır.

  Yiyeceklerin üç ana öğün olarak çocuklara verilmesine özen gösterilmeli düzensiz ve sık beslenme çocuklarda metobolizmayı yavaşlatıyor kilo almaya neden oluyor. Çok şişman çocuklarda düşük kalorili diyet öneriliyor bu diyet çocukların günde 600 ile 800 kalori alınması sağlamakta. Çocuklarda ağır diyetler uygulanmamalı sonucu çocukların gelişiminin gerilmesi ile sonuçlanabiliyor anneler bu konuda hassas olmalı ve çok dikkatli davranmalılar. Ağır ve dengesiz diyetler çocuklar için zararlı görülüyor. Aşırı kilolu çocuklara yürüyüş öneriliyor haftada bir kaç gün 20 dakika ile başlayan daha sonra 45 dakikaya kadar süren yürüyüşler yaptırılması uygun görülüyor.Yemek saatlerine uyulmalı yemek saatlerinin dışında beslenmesinin önüne geçilmeli öğün dışında yemek yemesi engellenmelidir.

  Ayrıca çocukların fazla kalori yakmalarını sağlayan sporlar yaptırılabilir yüzme tenis gibi bol aktiviteli sporlar çocukların kilo vermesinde yardımcı olunabilir.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. b

  buse Yeni Üye

  Kızım konuyu görünce aynı benim gibi pasta yemişler şişko olmuşlar diyor pastayı kesmek lazım demek :=)
   
 3. K

  Kayıtsız Üye Misafir

  tatlı yemeyerek spor yaparak kolayca zayıflar
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş