1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sir Ağda Nasıl Uygulanır?

Konu, 'Epilasyon' kısmında cokyaramaz tarafından paylaşıldı.

 1. c

  cokyaramaz Yeni Üye

  Sir Ağda uygulaması nasıl yapılır, bu uygulama sağlıklı olarak nasıl uygulanır?

  • İşleme başlamadan önce Antibakteriyel Temizleme jeli ile elleri ve ağda yapılacak yüzeyi temizleyip tamamen kurumasını bekleyiniz. Cildin tamamen kuru ve temiz olmasına dikkat ediniz.

  • Ağda yapılacak yüzeydeki kılları aynı yöne bakacak şekilde elinizle düzeltiniz.

  • Ağda yapılacak yüzeyde yara aktif akne ve benzeri cilt problemleri olmadığına emin olunuz. Ağdayı Ağdayı çok hassas veya tahriş olmuş ciltlere diğer deri problemli ciltlere uygulamayınız.

  • Ağda yapılacak yüzeyde vücut ısısının uygun olduğundan emin olunuz. Şayet cilt soğuk ise ellerinizle friksiyon yaparak yüzeyi ısıtınız.

  • Ağdanın yeterli ısınıp ısınmadığını kontrol etmek için ilk uygulamada bir parça ağda bezi üzerinde kartuşu deneyiniz. İlk uygulamada ağda ısısının yeterli ısıya ulaştığına emin olunuz. Eğer ağda çok sıcak ise işlemi durdurunuz.

  • Şayet hassas bölgede işlem yapılıyorsa veya pudrasız ağda kullanılıyorsa bir parça yumuşak formüllü talk pudrasını cilde serperek yayınız.

  • Kartuş ağda uygulamasını kılların çıkış yönüne doğru döner başlığı 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.

  • Konserve ağda uygulamasını ağdayı kılların çıkış yönüne doğru tek kullanımlık spatulanın sırt kısmı ile yaklaşık 15-18 cm boyunca incecik bir tabaka halinde sürerek yapınız.

  • Bir parça tek kullanımlık ağda kağıdını ağda sürülmüş bölgenin üzerine yapıştırınız. Avuç içi ile baskı uygulayarak ağdalı yüzeye iyice yapışmasını sağlayınız. Bu esnada el hareketiniz kılların çıkış yönüne doğru olmalıdır.

  • Tek bir hareketle ağda kağıdını kılların çıkış yönü tersine cilde paralel şekilde çekiniz. Ağda bezini çekerken cildin gergin tutulmasına dikkat ediniz. Cilde dikey çekmeyiniz.

  • Tek kullanımlık ağda kağıdını ağda kağıdınızın kaliteli olması önemli olup kalın pudralı ağdalarda 2-3 defa kullanılabilir.) Hassas bölgelerde ve ciltlerde küçük şeritler halinde çalışınız ve her seferinde kağıdı değiştiriniz ve kullanılanları çöpe atınız. Yıkanmaz.
   
 2. Yamesin

  Yamesin Yeni Üye

  Genel olarak agda yaparken acısız olanları tercih edin.
   
 3. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  ağdanın her türlüsü acı veriyor.
   
 4. Nursena

  Nursena Admin

  Sir ağda nasıl yapılır diye merak etmeyecegim artık :)
  Vivol ağdalar nasıl bu arada?
  [​IMG]
   

  Ekli Dosyalar:

 5. p

  pozell Yeni Üye

  Sir ağda geldi rahatlık dönemi başladı eskiden neydi o sakız ağdalarla uğraşmak ne sıkıcı birşeydi.
   
 6. Murat

  Murat Yönetici

  Profesyonel çalışmalar yapılmalı, sir ağda bazen zarar verebilir, artık daha hassas ürünler var.
   
 7. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bilgi icin tesekkur ederiz cok detayli olmus.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş