1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sinirlenince Ne Yapmalıyız?

Konu, 'Psikiyatri' kısmında ender tarafından paylaşıldı.

 1. ender

  ender Yeni Üye

  Çok çabuk sinirlenen bir yapınız varsa bu yazıyı okuyarak en doğru kararı veriyorsunuz. Size bu yazımda sinirlendiğiniz zaman neler yapabilecekleriniz ile ilgili bilgi vermeye çalışacağım. İnşallah sizin adınıza bu bilgiler fayda sağlayıcı olur.

  *Sinirinizi kontrol altında tutabilmek için ilgi duyduğunuz bir aktiviteye yönelmek için harekete geçebilirsiniz. Resim yapmak, fotoğraf çekmek gibi...

  *Sinirlendiğinizde ya da sizi sinir eden bir ortama girdiğiniz zaman ortamı yumuşatmak adına şaka yapabilirsiniz. Gergin ortamı önceden yumuşatmak için plan yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.

  *Nelerin sizi sinirlendirdiğini bilmek sinirinizi yatıştırma adına size yardımcı olacak en önemli unsurdur.  sinirlenmek.jpg

  *Karşınızdakilerle anlaşma tercihinde bulunabilirsiniz. Sizi sinirlendiren bir ortamda sinirinizi yatıştırmak için karşınızdaki kişi ile konuşup anlaşma yoluna gidebilirsiniz.

  *Kendinizle konuşabilirsiniz. Bazıları kendi kendine konuştukça sinirlenir; bazıları sakinleşir. Eğer sakinleşiyorsanız sinirlendiğiniz zaman kendi kendinizle konuşmayı deneyebilirsiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş