1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sinema Televizyon Müzesi Nerede ?

Konu, 'Televizyon' kısmında Goksel tarafından paylaşıldı.

 1. Goksel

  Goksel Admin Yetkili Kişi

  Sinema Müzesi Nerede ? ,
  Televizyon Müzesi Nerede ? ,
  Sİnema ve Televizyon Müzesini Hangi İlde ? ,


  Sinema ve televizyon sektöründe ilklerde adını duyurmayı başarmış olan Bay Sinema Türker İNANOĞLU 1957 yılından bu yana sinema ile iç içedir. Türk sinemasında film yönetmeni, yapımcı, sinema salonu işletmecisi, TV kurucusu ve gösteri sahibi merkezi sahibi olan Türker İNANOĞLU 55 yıldır sinemanın içindedir. 280 tane sinema filmi, 12.000 saatin üzerinde TV programı ve TV dizisi hazırlamıştır.

  TÜRVAK Sinema- Tiyatro Müzesi ve Sanat Kitaplığı 1997 yılında kurmuş olduğu TÜRVAK Vakfı bünyesi'nde Türkiye'nin ilk ve tek sinema müzesi 2001 yılında Kavacık'ta kurulmuştur. İnanoğlu bu müzeyi Beyoğlu'na 2010 yılında taşımıştır. 2011 yılında da yeni ziyaretçileri için kapılarını aralamıştır.

  Türker İNANOĞLU bu müzeyi kurarken emek verdiği kariyerinin bir eseri olarak bu müzeyi kurma tercihinde bulunmuştur. Türk sinemasının eskiye ait belgelerini arşivleyerek gelecek nesillere aktarmayı başarmıştır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Devasa bir alana kurulmalı içerisinde onlarca eski açık sinema olmalı açılışlar orada yapılmalı.
   
 3. Venom

  Venom Bölüm Yöneticisi

  Bilgilendirme icin tesekkurler.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş