1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sınava girmeden önce okunacak dualar

Konu, 'Ayet, Dua ve Hadis' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  Annelerin özellikle sınava girecek çocukları için sınavının başarılı ve kolay geçmesi için okudukları dualar var. Bu duaların neler olduğu konusunda sizlere yardımcı olmak istiyoruz. İnşirah duasının fazileti gerçekten çok büyük bu yüzden annelere tavsiyemiz inşirah duasını okumalarıdır.

  [​IMG]
  İnşirah duası Manevi bir duadır.Okumanız durumunda Allah c.c. tüm dualarınızı kabul eder inşallah Allahın izniyle çocuklarınız girdikleri sınavlardan başarı ile çıkarlar. Bu süreyi çocuğunuz sınava girmeden önce okumanız tavsiye edilmektedir.Ayrıca Öğrencilerde sınava girdiklerinde sınav başlamadan önce bu duayı okuabilirler.

  İnşirah Süresi Okunuşu:


  Allahumme es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i ve Rabb-el-Arş-il-azîm.Ve es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i ve Rabb- el-Arş-il-Kerîm.Ve es’eluke bilâ ilâhe illâ Ente. Rabb-es-semâvât-is-seb’i vel’eradîn-es-seb’i ve mâ fîhinne.inneke alâ kulli şey’in kadîr. Rabb-işrah lî sadrî ve yessir lî emrî vahlul ukdeten min lisânî yefkahû kavlî.

  İnşirah Süresi Anlamı:


  Allahım! Sen’den başka hiçbir ilah yoktur. Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim. Ey yedi göklerin Rabb’i ve büyük Arş’ın Rabb’i. “Senden başka hiçbir ilah yoktur.” Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim.Ey yedi göklerin Rabb’i ve kerîm olan Arş’ın Rabb’i. ” Sen’den başka hiçbir ilah yoktur.” Arabî nazmının sırlarıyla Sen’den isterim.Ey yedi kat göklerin Rabb’i yedi kat yerlerle bunlarda bulunanların Rabb’i. Sen her şeye Kâdir’sin.Ey Rabb’im! Göğsüme genişlik ver. İşimi kolayla. Dilimden düğümü çöz. ( Tâ ki) Sözümü iyiden iyiye anlasınlar.
   

  Ekli Dosyalar:

  • dua.jpg
   dua.jpg
   Boyut:
   37,8 KB
   Okunma:
   6.904
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Mart 2015
 2. R

  Rabba Bölüm Yöneticisi

  En önce derslere çalışmak lazım sonrasın da dua ile kuvvetlendirirsiniz zaten çalışmanız da dua olmuş oluyor ve talep ediyorsunuz.
   
 3. L

  Loredey Misafir

  benim adım Azra matematik dersinde bazı zorlandığım yrler var çok çalıştım ama ne olcağından emin değilim duayı yazdım ezbrlicm şimdi inşaallah allahımın izni ile sınavdan 5 veya 4 almayı umid ediyorum ve bu dua işime yaradı teşekkürler
   
 4. Murat

  Murat Yönetici

  Sınava girmeden güzelce dersinize çalışın sonrasın da Allah'a en samimi ifadelerle dua edin sonuç inşaallah güzel olacaktır.
   
 5. Sabır

  Sabır Admin Yetkili Kişi

  En etkili Sınav duası bende gelin öğreteyim :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş