1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sıkıntı anında hangi dua okunur?

Konu, 'Dini Bilgiler' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

 1. E

  Ebrar Bölüm Yöneticisi

  Sıkıntı anında hangi dua okunur?


  İnsanın hayatında belli dönemlerde sıkıntılar yaşanabiliyor. Nedense insan Öyle sıkıntılar olduğunda Allah'a sığınma ihtiyacı hissediyor. Bazen öyle daralır bunalır ve içinden çıkamayacağımız bir durumdaymışız gibi hissederiz işte böyle bir durumda yapılacak en iyi şey abdest alıp namaz kılıp dua etmektir. Unutmayın hayatımızın her anında dua olmalıdır yer gök dua ile ayakta der büyüklerimiz.

  dua.jpg
  Dualar sıkıntılı ve zor anlarımızda imdadımıza yetişir.İşte o dualardan biri Peygamber Efendimizin sıkıntılı anlarında okuduğu duadır. Peygamber Efendimiz sıkıntılı ve üzüntülü anlarında İnşirah Suresi ni yani Elemneşrahleke olarak bilinen sureyi okurdu:
  Bismillahirrahmanirrahim


  Elem neşrah leke sadrek,Ve vada'na 'anke vizreke, Elleziy enkada zahreke, Ve refa'na leke zikreke, Feinne me'al'usri yüsren, İnne me'al'usri yüsren,Feiza ferağte fensab, Ve ila rabbike ferğab


  Sıkıntılı ve üzüntülü anlarımızda Ya ze’l-celali ve’l-ikram esması ve dusaı da tavsiye edilmektedir.


  La havle vela kuvvete illa billahi’l-Aliyyi’l-Azim ile ikindi namazından sonra akşama doğru keharet vaktinde ya Melik-i Muktedir sin Allahım'diye yakarıp acizliğini ilan ile yardım istemek de tavsiye olunmuştur.
   

  Ekli Dosyalar:

  • dua.jpg
   dua.jpg
   Boyut:
   73,4 KB
   Okunma:
   369
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş