1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sigarayı bırakınca kilo almamak için ne yapmalıyız?

Konu, 'Yaşam ve Sağlık Bilgi Bankası' kısmında Orko tarafından paylaşıldı.

 1. Orko

  Orko Bilgi Sihirbazı.

  Sigarayı Bıraktıktan Sonra Kilo Almayı Nasıl Önleriz?

  Sigara kullananların en çok ortaya attıkları bahaneleri sigarayı bırakırsam kilo alırım demeleri, Erkek yada Kadın tiryakilerin sigarayı bırakmamak için öne sürdüğü bahane budur, sigarayı bırakan biri olarak şunu söylemek isterim, ilk zamanlar kilo alırsınız ancak sonrasında dengeleyebilirsiniz. Unutmayın Sigaranın verdiği zarar alacağın kilodan çok çok daha tehlikelidir.
  Sigara İçmeyin.jpg
  Sigara tüketimin metabolizmanın çalışmasını hızlandırdığı bu nedenle de sigara içenlerin zayıf kaldığı bilinen bir gerçektir. Sigarayı bırakanlar da metabolizma hızı yavaşlar, iştah açılır buna bağlı olarak kilo almaya başlar.

  Nikotin kilo almayı engeller ve sigarayı bıraktığınızda vücudunuz bir şaşırma dönemine girdiğinden kilo alımı hızlanır. Sigarayı bıraktın tan sonra alacağınız kilolardan kurtulmak için rejim yapmanız ve spora önem vermeniz gerekecektir. Doktor kontrolünde sigara bırakanlar da kilo alımında dengeleme vardır.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Koşmalıyız sık sık spor yapmalı az yemeye gayret etmeliyiz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş