1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sigara Bir Anda Nasıl Bırakılır?

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında Doktor Civanım tarafından paylaşıldı.

 1. D

  Doktor Civanım Yeni Üye

  Hemencik sigara nasıl en kolay nasıl bırakılır, bunun için öncelikle azim gerekiyor, kararlı insanlar sigaradan çok kolay kurtulmakta.

  Dünya'da olduğu gibi Ülkemizde Sigara önlenebilir ölüm nedenlerinin başında yer almaktadır.Neredeyse bütün kanser ölümlerinin üçte birine sigara neden olmaktadır.Kötü huylu hastalıkların ilk sırasında bulunan akciğer kanserinin en önemli risk faktörü sigaradır.Ayrıca sigara kullanımı yüzünden kalp damar hastalıkları ve kronik akciğer hastalıklarına yol açan büyük etken sigaradır.

  Günümüzde sigaranın zararlarını anlatan bildiren biçok faktör var bunun yanı sıra sigara bırakmak için yardımcı olan kuruluşlar ve başvuruacak merkezler de var.Fakat benim düşüncem kişinin bu olayı kafasında bitirmesi ve kesin bir karar alması gerekiyor ben bu illetten kurtulacağım başka hiçbir alternatifi yok demeli ve kararlılığını yaşadığı tüm zorluklar karşısında göstermeli yenik düşmemeli.Sigarayı bıraktıktan sonra kazanacaklarını düşünerek daha kararlı ve emin adımlarla devam etmeli.Sigarayı bırakanlar içmeye devam edenlerden daha uzun yaşadıklarını düşünmeliler.Sigarayı bıraktıktan 10 yıl sonra, erken ölüm riskleri hiç içmeyenler kadar olacağını ve akciğer kanseri riski ise içenlerin yarısı kadar olacağını bilmeliler bu bilgilere sahip olan tiryakileirn daha kararlı oldukları gözlemleniyor.

  Bırakıldığı ilk günlerde yaşanan zorluklar çabucak geçecektir yeterki siz bu konuda kararlı olmaya devam edin sigarasız sağlıklı bir yaşam dileğiyle...Dumansız günler...
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Bıraktım gitti.. çok uzun zaman oldu bu illetten kurtulalı.
   
 3. B

  Badem Yeni Üye

  Sigara zaten bir anlık kararla bırakılır.
   
 4. S

  Sadem Yeni Üye

  Anlık kararlar kişiden kişiye değişir her insan bıcak keser gibi bırakamaz bence
   
 5. B

  Babet Yeni Üye

  sigara zaten bir anda bırakılmalı bana göre
   
 6. T

  Taha Yeni Üye

  Sigarayı bir anda bırakmak gerçekten zor olsa gerek.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş