1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şifreleri unutmamak için...

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Nehir tarafından paylaşıldı.

 1. Nehir

  Nehir Bölüm Yöneticisi

  [​IMG]

  Güçlü şifreleriniz akılda tutamayacak kadar karışık diyorsanız, bir de KeePass ile hatırlayın. Basit şifreler kullanmak zorunda kalmayın.


  İnternet sitelerinde bulunan üyeliklerinizde veya bilgisayarınızda bulunan programlarınızın hesaplarında kullandığınız şifrelerin toplu olarak bir yerde korunmasını istiyorsanız KeePass adlı açık kaynak kodlu ve ücretsiz program ihtiyaçlarınızı karşılayacak seviyede.
  [​IMG]

  Ana Şifreyi Belirleyin

  Programı ilk açtığınız anda sizden bir Master Key yani ana parola isteniyor. Burada yazacağınız parola daha sonra gireceğiniz tüm şifreleri görebilmeniz için gerekli ana parolanız. Programın ana penceresine girdiğiniz zaman parolalarınızı bölümlendirebileceğiniz 5 farklı kategori ile karşılaşıyorsunuz. Bunlar Windows, Network, Internet, E-mail ve Homebanking olarak sıralanıyorlar. Herhangi bir kategoriye şifre girişi yapmak istediğinizde sağ tıklayarak Add Entry demeniz yeterli. Ayrıca bu 5 farklı bölüm için de ayrı ayrı parolalar yazarak koruma seviyesini artırabilirsiniz.


  [​IMG]

  Eğer şifre bulmakta zorlanıyorsanız programın içerisinde yer alan Password Generator adlı ufak uygulama ile bunun da üstesinden gelebilirsiniz. İsterseniz buradan indireceğiniz dosya ile programı Türkçe olarak kullanabilirsiniz.
   
 2. tewa

  tewa Yeni Üye

  güzel paylaşım tşk
   
 3. tewa

  tewa Yeni Üye  türkçesi yokmu bunun :)
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş