1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şifalı Taşlar ve Sağladığı Faydalar

Konu, 'Diğer Sağlık Alanları' kısmında _tugba_ tarafından paylaşıldı.

 1. _

  _tugba_ Yeni Üye

  Şifalı Taşların Faydaları,
  Şifalı Taşların Yararları
  Şifalı Taşlar ve Yararları

  Metabolik faaliyetleri düzenlediği, şarta bağlı olmadan sevgi, cesaret ve şans verdiği, kolesterolü dengelediği ve çok sayıda fayda sağladığı öne sürülen şifalı taşlara kadınlar yoğun ilgi göstermeye başladı.
  Kadınlar, imitasyon, cam, bujiteri ve plastik takıların yerine artık göz alıcı renklerle vitrinleri süsleyen ve sağlık açısından çok sayıda faydası olduğu bildirilen akuamarin, akik, amazonit, kehribar (para taşı), firuze, malakit ve turkuaz gibi taşları tercih ediyor.

  İşte Şifalı Taşların Faydaları ve Yararları

  Agate Taşı faydaları yararları : Uzun ömür ve mutluluk simgesi. Günlük stresinizi alıyor.
  Firuze taşı Faydaları yararları: Nazara karşı iyi geliyor. Olumsuzu olumluya çeviriyor, bilinci genişletiyor. Tansiyonu düzenliyor. Kalp hastalıklarına iyi geliyor.
  Zümrüt Taşı faydaları yararları: Göz ağrılarını dindiriyor, iltihap ve kızarıklığı dindiriyor. İltihap ve kızarıklığı gideriyor.
  Aytaşı Taşı faydaları yararları: Duru görüş ve sezgi yeteneklerini kuvvetlendiriyor. Kramplara iyi geliyor. Yıldızı düşük olanların kullanması gereken bir taş.

  Akik Taşı faydaları yararları: Uğur ve bereket taşıdır. Donuk akik, kan dolaşımını kolaylaştırıyor. Erkeklerde testisleri. Kadınlarda yumurtalıkları koruyor.
  Kolsedon Taşı faydaları yararları: Düşünce yeteneğini kuvvetlendiriyor. İyi konuşmayı sağlıyor. Renginden dolayı nazar için de yararlı bir taş.
  Zebercet Taşı faydaları yararları: Tıbbi cihazların kaydedemediği kalp çarpıntılarına ve sebebi bilinmeyen korkulara iyi geliyor.
  Kehribar Taşı faydaları yararları: Reçinenin taşlanmış hali olup özellikle guatr, astım, bronşit ve alerji hastalıklarında yarar sağlıyor.

  Opal Taşı faydaları yararları: Sevgi ve şefkat simgesidir. Karşılıksız seven kişiler kullanıyor. Eklem iltihaplarını geçiriyor.
  Topaz Taşı faydaları yararları: Kan dolaşımı bozukluğuna iyi geliyor. Telepati yeteneğini artırıyor.
  Lal Taşı faydaları yararları: Tehlikeyi haber veren taş olarak biliniyor, (Kullanan kişiye tehlike geleceği zaman taş rengini açıyor.)
  Jade Taşı faydaları yararları: İyi ilişkiler, vefalı dost simgesidir. Aynı zamanda böbrek rahatsızlığından kaynaklanan ateşi düşürdüğü söyleniyor.

  Lapis Lazuli Taşı faydaları yararları: Ruh ve beden arasındaki dengeyi sağlıyor. Ayrıca zihin açıklığına yardımcı oluyor. Hazmı kolaylaştırıyor.
  Ametist Taşı faydaları yararları: Strese, migrene iştahsızlığa, göz ağrılarına ve akciğer hastalıklarına iyi geliyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
  Mercan Taşı faydaları yararları: Bir deniz ürünüdür. Solunum açıcı etkisi bulunuyor.
  Kristal Kuars Taşı faydaları yararları: Enerjinin simgesidir. Tansiyonu düzenliyor. Meditasyonda kullanılıyor. Radyasyonu topladığından cep telefonu olanların kristal taşıması gerekiyor. Bu taşlar aldıkları radyasyonu, 15 günde bir yıkamak yoluyla atıyorlar.

  Krizopraz Taşı faydaları yararları: Seksüel bozukluklar ve depresif durumlarda rahatlatıcı özelliğinin yanında kişisel yeteneklerin ortaya çıkmasını sağlıyor.
  Pyrite Taşı faydaları yararları: İdare gücünü artırıyor. Diğer insanlarla uyum içinde çalışmanın gerçekleşmesine yardımcı oluyor.
  Turmalin Taşı faydaları yararları: Beden ve zihin ilişkisini güçlendiriyor. Duyarlılık ve sezgiyi, anlayışı, artırıyor. Aile saadetini güçlendirici taş diye de biliniyor. Su damlası anlamına geldiğinden denizciler nazar ve uğur taşı olarak taşıyorlar.
  Jasper Taşı faydaları yararları: Sevgi ve inanç simgesidir. Karaciğer, dalak, mesaneyi güçlendiriyor. Toprak elementlerini temsil ediyor.
   
 2. i

  irem Yeni Üye

  Ametis taşını strese karsı odamda bulunduruyorum faydalı olduguna inanıyorum
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş