1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şifalı Bitkilerin Tedavideki Önemi

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında Kutup Yıldızı tarafından paylaşıldı.

 1. K

  Kutup Yıldızı Yeni Üye

  Şifalı bitkiler hayatınızda yeterli miktarda kullanıldığı taktirde büyük önemi bulunan doğal bitkiler arasında yer almaktadır. Bu bitkileri kullanırken dikkat etmeniz gereken tek nokta bilinçli ve doğru kullanım gerçekleştirmenizden kaynaklanmaktadır.

  *Aloe vera güneş ve kazalar sonucu meydana gelen yanıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Aloe vera bitkisinin yapraklarından çıkan su yanıkların neden olduğu acıyı azaltarak iyileşme sürecini arttırmaktadır.

  *Ekinezya bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Boğaz ağrısı, öksürük ve tıkanıklarınızın çabuk giderilmesinde de son derece etkilidir.

  *Yüksek kolestrol ve kalp yetmezliği gibi sorunlarda kızılcık suyundan yararlanabilirsiniz. Bu şifalı bitki aynı zamanda diş çürümelerinin ve dişlerde plak oluşumunun da önüne geçmektedir.

  *Papatya bağırsak hastalıkları tedavisinde yararlanılan bir bitkidir. Mide bulantısı ve gastroentirit de de bu bitkiden yararlanılmaktadır.

  *Günlük ağacı'nda bulunan sakız eklem iltihabı ve bursit tedavisinde etki göstermektedir. Yüksek kolestrol, damla hastalığı, bel ağrısı, kas yangısı, obezlik, göğüs hastalıkları, dizanteri ve fibromiyalji de tedavi edici özelliğe sahiptir.

  *Özellikle bayanların menapoz dönemlerinde yararlanabilmeleri önerilen siyah yılan kökü sinirlerinizin gevşemesinde de son derece etkili sonuçlar vermektedir. Adet öncesi sendrom ve kaslardaki kramplarda da etki göstermektedir.
   
 2. Murat

  Murat Yönetici

  Şifasız bitki diye bir bitki çeşidi olduğuna inanmıyorum :) her bit ki bir işe yarıyor önemli olan hangi bitkinin ne işe yaradığını öğrenip buna göre tüketilmesi.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş