1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Şifalı Bitkilerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konu, 'Şifalı Bitkiler' kısmında dilayim tarafından paylaşıldı.

 1. dilayim

  dilayim Bölüm Yöneticisi

  Şifalı bitkiler alırken ve tüketirken birtakım hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Kronik bir hastalığı bulunan ya da düzenli ilaç kullanımında bulunan biri bitkisel tedavi yöntemlerinden yararlanmak amacı ile uzman hekim denetiminden geçebilir. Bebek emziren kişilerin şifalı bitkilerden yararlanmadan önce kesinlikle doktor denetiminden geçmeleri gerekmektedir. Bitkilerin içeriğinde yer alan şifalı madde oranı, yetiştiği bölge, iklim durumu, hasat etme yöntemleri gibi farklılıklar her bireyde farklı etkiler gösterebilmektedir. Bu durumda farklı bitkilere geçilmesi hekim tarafından tavsiye edilmektedir.

  Şifalı bitkiler;

  *Endişe,

  *Ruhu sakinleştirme,

  *Gerilim,

  *Stresi azaltma,

  *Menapoz,

  *Sinir yorgunluğu,

  *Uyarıcı,

  *Enerjiyi arttırma,

  *Uykuyu düzenleyici,

  *Depresyondan kurtarıcı,

  *Canlandırıcı,

  *Besleyici,

  *Halsizlik ve yorgunluk giderici gibi özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

  Şifalı bitkilere benzeyen hap ve zayıflama hapı gibi ürün kullanımlarını hekim tavsiye etmedikçe kesinlikle kullanmamalısınız. Şifalı bitkilerin hastalıklara iyi geldiği düşüncesinden hareketle sadece şifalı bitki tüketiminde bulunarak hastalıklarınızın iyileşmesi beklentisi içerisine girmemelisiniz. Bir hastalığınız varsa öncelikle bir uzmandan yardım istemelisiniz.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş