1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Shih Tzu ve Özellikleri

Konu, 'Evcil Hayvanlar' kısmında denizfeneri tarafından paylaşıldı.

 1. d

  denizfeneri Yeni Üye

  Shih Tzu çok sevimli bir köpektir. Şimdi sizlere shih tzu ve özelliklerinden bahsedeceğim.
  Oldukça küçük olan bu köpekler çift katmanlı uzun bir kürk yapısına sahiptirler. Bu köpeğin ırkını yansıtan en belirgin özelliği burun üzerinden yukarıya doğru uzayan tüylerle saç şeklinin oluşturulmasıdır. Cesur ve dikkatli olan bu köpekler aynı zamanda kibirli ve soyludurlar. Özellikle apartmanda yaşayanların almayı tercih ettiği bu köpekler ısıya karşıda son derece dirençlidirler. Bu köpekler çok hareketli oldukları için evde rahat bir şekilde vakit geçirebileceğiniz tarz köpeklerdir. Evinizin bahçesinin olma zorunluluğunun bulunması bu köpeğin bakımı için gerekli bir koşul değildir. Shih tzu çocuklarınızla vakit geçirmekten son derece zevk alacak bir köpektir. Bu köpekler yediklerini kısa sürede kiloya çevirebilmektedir. Bu nedenle köpeğinizin kilo almaması için onu yürüyüşe çıkarmanız önerilmektedir.
  Shih Tzu’nun sahip olduğu özellikler nelerdir?
  Uyanık, oyuncu, cesur, zeki, inatçı, neşeli, dayanıklı kimi zamansa küstahtırlar. Bu köpeklerle oyun oynayan çocuğunuzu sürekli takip etmeniz gerekmektedir; çünkü kızdırıldığı zaman ya da şaşırtıldığı zaman bu köpekler ısırma eylemi gösterebilirler. Evinize gelen misafirlere çabuk ısınabilme özelliğine sahiptirler.
  Shih Tzu evinizde yalnız kaldığı zaman tembellik yapmayı çok severler. Tuvaletini yapması için dışarıya çıkması gerektiğini öğretirken sabırlı davrandığınız taktirde öğrenmeye istekli ve çabuk öğrenebilen bir yapıya sahiptirler.
  Shih Tzu on beş yıl yaşayabilmektedirler ve tüyleri bakım isteyen bir köpektir. Saçları uzun olan bu tüylü köpekler saçlarından dolayı önlerini görememektedirler. Bu köpeklerin saçlarını toplayarak önlerini görmelerine yardımcı olmanız gerekmektedir; fakat köpeklerin saçlarını toplarken fazla sıkı olacak şekilde toplamamaya özen göstermeniz gerekmektedir. Çünkü sıkı bağlamalar sonucunda saç diplerinde ve deri yüzeyinde birtakım dökülme gibi durumlar oluşabilmektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş