1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Sezeryanın Sakıncaları Nelerdir?

Konu, 'Gebelik' kısmında hayal perisi tarafından paylaşıldı.

 1. h

  hayal perisi Yeni Üye

  Çoğu bayan normal doğum yapmaktan korkmaktadır ve sırf bu korku yüzünden sezeryan doğum yapma tercihinde bulunmaktadırlar. Kadın doğum uzmanları mecbur kalmadıkça sezeryan yaptırmak istememekte; normal doğum ile çocuk sahibi olma yolunda ilerlemeniz için sizleri teşvik etmektedirler.

  Sezeryan doğumun zararları nelerdir?

  *Hekimin sezeryanı doğru yapmaması durumunda bağırsaklar ve rahim batın yapışıklığı, idrar torbasının zarar görmesi gibi durumlar ortaya çıkabilmektedir.

  *İlerleyen zaman dilimlerinde bayan batın ameliyatı olmak durumunda kalırsa cerrahi müdahale esnasında çok ciddi sorunlarla karşı karşıya kalınabilmektedir.

  *Sezeryan doğum sadece tıbbi doğum esnasında çocuğun sağlığını ya da annenin sağlığını tehlikeye sokan durumlarda tercih edilmelidir.

  *Normal doğum ile bebeğin dış ortama uyum sağlayabilmesi daha kolay olabilmektedir. Normal doğumlarda yeni gelişen teknoloji ile annelere verilen anesteziler sayesinde anne fazla ağrı çekmemektedir.
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
Benzer Konularımız
 1. Nehir
  Yanıtlar:
  3
  Okunma:
  1.668

Sayfayı Paylaş