1. Bu sitede çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek, çerez kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Daha detaylı bilgi.

Seyfi Dursunoğlu Biyografi-Seyfi Dursunoğlu Kimdir?

Konu, 'Önemli Kişilerin Biyografileri' kısmında Almira tarafından paylaşıldı.

 1. A

  Almira Yeni Üye

  [​IMG]  Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin) 1932 yılında Trabzon'da doğdu. Deniz Lisesi'ni bitirdikten sonra İngiliz Filolojisi bölümünde gördüğü eğitimi yarıda bırakarak Sosyal Sigortalar Kurumu'nda memur olarak çalışmaya başladı. 18 yıl SSK'de devlet memurluğu yaptıktan sonra işinden ayrıldı ve 1970'te Huysuz Virjin olarak sahneye çıkmaya başladı.

  Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklif almaya başladı. Her yıl İzmir Fuarı'nda sahneyi Türkiye'nin en büyük solistleriyle paylaştı. İzmir Fuarı'na gelen binlerce insan sayesinde Huysuz Virjin karakteriyle en büyük sıçramayı TRT'de Öztürk Serengil'in yarışma programına katılarak yaptı.

  Türkiye'de herkesin aynı tek kanalı seyrettiği bu dönemde Huysuz Virjin'in Öztürk Serengil'e verdiği esprili cevapları gördükten sonra herkes ondan bahsetmeye başladı. Seyfi Dursunoğlu Huysuz Virjin tiplemesiyle kimsenin söyleyemediklerini söyleyecek güce ulaştı. Gerçekleri esprili bir tarzda ifade etmesi ve sahne şovlarıyla ünü dünyaya yayıldı.

  Pekçok ülkede sahne alan Dursunoğlu Garo Mafyan ve Deniz Seki gibi sanatçılarla birlikte jüri üyeliği yapmaktadır.
   
 2. H

  Hoca Yeni Üye

  kendi ifadesine gore serveti 15 milyon lira imis.
   
 3. E

  Elma Yeni Üye

  Seyfi Dursun Huysuz Virjini çok fazlaca benimsemiş oldukça da başarılı
   
 4. M

  Muhibbi Yeni Üye

  kırk yaşına kadar sskda memurluk yaptıktan sonra kendini parasızlık yüzünden sahnede bulan ve deniz subay kolejinde son sınıfa kadar okuyup ayrılan eski memur
   
Kutucuğu Tıklayın:
Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş